притисни ентер »

Јокиќ: Јас не сум тренер, не навлегувам во тактиките на Мајк Мелоун
Јокиќ: Јас не сум тренер, не навлегувам во тактиките на Мајк Мелоун

Јокиќ: Јас не сум тренер, не навлегувам во тактиките на Мајк Мелоун

Синоќа по вторпат беа поразени кошаркарите на Денвер Нагетс од Феникс Санс. Феникс сега води 2-0 во серија, а Никола Јокиќ беше најзабележаниот играч во поразениот тим. Очигледно не можеше сам, а соиграчите не го следеа добро и поразот беше многу реална ситуација. Никола беше искрен и го призна поразот од противникот, но Србинот потенцираше дека без

NBA-“Сонцата” со пеколен офанзивен арсенал

NBA-“Сонцата” со пеколен офанзивен арсенал

Феникс пружи страшен офанзивен арсенал и по втор пат го порази Денвер, поведувајќи со 2:0 во полуфиналната серија во Западната конференција. “Сонцата” водеа од самиот старт на натпреварот и извојуваа огромна победа од 25 поени разлика (конечни 123-98). Крис Пол беше вистински организатор на играта, како и во текот на целата сезона. Постигна 17 поени

Нов убедлив пораз на Денвер, Феникс поведе со 2-0

Нов убедлив пораз на Денвер, Феникс поведе со 2-0

Феникс убедливо го доби и вториот натпревар против Денвер кој го играа на свој терен, тие победија со 123-98 и поведоа со 2-0 во серијата. Феникс убедливо го доби и вториот натпревар против Денвер кој го играа на свој терен, тие победија со 123-98 и поведоа со 2-0 во серијата. Никола Јокиќ го одигра својот прв натпревар откако ја доби МВП наградата,

МВП Јокиќ не можеше сам: Феникс одново го преслуша Денвер и поведе со 2:0

МВП Јокиќ не можеше сам: Феникс одново го преслуша Денвер и поведе со 2:0

Феникс докажува дека елиминацијата на Лос Анџелес Лејкерс не била воопшто случајна во првите два наптревари со Денвер, бидејќи ова утро ја забележа втората убедлива победа над Нагетси на домашен терен (123:98). „Сонцата“ максимално ја искористија предноста од домашен терен и поведоа со 2:0, со тоа што оваа втората победа беше уште поубедлива од онаа

Тимската игра на Феникс ја засени добрата партија на Јокиќ

Тимската игра на Феникс ја засени добрата партија на Јокиќ

Феникс ја искористија предноста од домашен терен и поведоа со 2:0 во полуфиналето од разигрувањето за шампионската титула во западната конференција од кошаркарската НБА-лига.  Вториот тирумф на Феникс беше уште поубедлив и изразен со 25 поени разлика (123:98) . Играчот на сезоната, српскиот интеранционалец Никола Јокиќ не можеше да го спречи поразот

Јокиќ по 0-2: Не се предавам!

Јокиќ по 0-2: Не се предавам!

Никола Јокиќ одигра добро на првиот натпревар како официјално најкорисен играч во НБА, но претрпе катастрофа како тим. Денвер загуби од Феникс со 123: 98, а Јокиќ беше најдобар поединец со 24 поени, 13 скока и шест асистенции. Сепак, тој ја немаше вистинската поддршка од соиграчите, не можеше да игра сам против Букер, Пол и Ајтон. „Тие не надиграа

Дебакл на Денвер во Аризона

Дебакл на Денвер во Аризона

Финикс Санс со убедливата победа 128:93, поведоа со 2-0, во полу-финалната серија со Денвер Нагетс. Санс, имаа предност во текот на целиот натпревар, во првото полувреме таа беше едноцифрена, а победникот го решија на почетокот на второто полувреме. Во еден момент Финикс имаа предност од 31 поен. Девин Букер со 18 поени и 10 скокови и Крис Пол со 17

Дебакл на Денвер во Аризона

Дебакл на Денвер во Аризона

Финикс Санс со убедливата победа 128:93, поведоа со 2-0, во полу-финалната серија со Денвер Нагетс. Санс, имаа предност во текот на целиот натпревар, во првото полувреме таа беше едноцифрена, а победникот го решија на почетокот на второто полувреме. Во еден момент Финикс имаа предност од 31 поен. Девин Букер со 18 поени и 10 скокови и Крис Пол со 17

„Сонцата“ од Феникс повторно подобри од Денвер

„Сонцата“ од Феникс повторно подобри од Денвер

Во најсилната пак светска кошаркарска лига, НБА, ноќеска на програмата беше само еден натпревар по кој екипата на Феникс Санс ја оствари втората победа против Денвер, „Сонцата“ од Феникс убедливо го добија вториот натпревар од полуфиналето на Западната конференција против Денвер откако пред својата публика славеа со 123-98 и поведоа со 2-0 во серијата

Феникс повторно подобaр од Денвер

Феникс повторно подобaр од Денвер

Во најсилната пак светска кошаркарска лига, НБА, ноќеска на програмата беше само еден натпревар по кој екипата на Феникс Санс ја оствари втората победа против Денвер, „Сонцата“ од Феникс убедливо го добија вториот натпревар од полуфиналето на Западната конференција против Денвер откако пред својата публика славеа со 123-98 и поведоа со 2-0 во серијата