притисни ентер »

Запален службениот автомобил на директорот на Идризово- оштетена и блиската зграда
Запален службениот автомобил на директорот на Идризово- оштетена и блиската зграда

Запален службениот автомобил на директорот на Идризово- оштетена и блиската зграда

Embedded video for Запален службениот автомобил на директорот на Идризово- оштетена и блиската зграда Целосно изгоре службениот автомобил на директорот на затворот Идризово, Зоран Јовановски. Според полицијата, во 3 часот утринава било пријавено дека во скопската населба Кисела Вода е запален автомобил „фолксваген пасат“. Веднаш било интервенирано

Директорот на „Идризово“ за изгорениот автомобил: Ова се подмолни работи од кукавици, ќе се справиме со нив, најдени се траги

Директорот на „Идризово“ за изгорениот автомобил: Ова се подмолни работи од кукавици, ќе се справиме со нив, најдени се траги

Службениот автомобил на директорот на затворот „Идризово“ е седмиот изгорен автомобил на вработен во затворот во изминатата една и пол година. Опожарени беа автомобили на чувари, командири на одделенија, лани во април изгоре автомобилот на заменик-директорот, а утрово и на актуелниот директор Зоран Јовановски. Тој нема дилеми дека пожарот е подметнат

Директорот на „Идризово“ за изгорениот автомобил: Ова се подмолни работи од кукавици, ќе се справиме со нив, најдени се траги

Директорот на „Идризово“ за изгорениот автомобил: Ова се подмолни работи од кукавици, ќе се справиме со нив, најдени се траги

Службениот автомобил на директорот на затворот „Идризово“ е седмиот изгорен автомобил на вработен во затворот во изминатава година и пол. Запалени беа автомобили на чувари, командири на одделенија, лани во април изгоре автомобилот на заменик – директорот, а утрово и на актуелниот директор Зоран Јовановски. Тој нема дилеми дека пожарот е подметнат.

Обвинителство: Прибрани се траги и обезбедени се снимки од околните камери каде беше запален автомобилот на КПУ „Идризово“

Обвинителство: Прибрани се траги и обезбедени се снимки од околните камери каде беше запален автомобилот на КПУ „Идризово“

Инаку, опожарениот автомобил „фолксваген пасат“ го користел директорот на затворот „Идризово“ Јавен обвинител и форензичари од МВР извршиле увид на местото каде ноќеска бил опожарен автомобилот во сопственост на КПУ „Идризово“, а кој го користел директорот на затворот. Од Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје велат дека се прибрани траги од лице

За запалениот автомобил на директорот на „Идризово“, Обвинителството обезбеди снимки од видеонадзорот од околните објекти

За запалениот автомобил на директорот на „Идризово“, Обвинителството обезбеди снимки од видеонадзорот од околните објекти

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје и вешти лица од Одделот за форензички истраги на МВР извршија увид во Кисела Вода, каде што во текот на ноќта беше опожарен службен автомобил во сопственост на КПУ „Идризово“ – Скопје, кој го користел директорот на установата. „Прибрани се траги од самото место, кои ќе бидат предмет на вештачење,

Возилото на директорот на „Идризово“ е седмо кое е опожарено: има сомнежи дека нарачките се од затвореници, целта заплашување, но сторителите неоткриени

Возилото на директорот на „Идризово“ е седмо кое е опожарено: има сомнежи дека нарачките се од затвореници, целта заплашување, но сторителите неоткриени

Повеќе од една година, автомобилите на вработени и раководни лица во затворот „Идризово“ се мета на неоткриени пиромани. Заедничко за сите случаи е што автомобилите се запалени среде ноќ, а сторителите не се откриени. Сите пожари се подметнати. Извори за „Скопје1“ велат дека целта е заплашување, а станува збор за нарачки кои можеби доаѓаат и од затворот

Обвинителство: Прибрани се траги и снимки од камери кај опожарениот автомобил на директорот на КПУ „Идризово“

Обвинителство: Прибрани се траги и снимки од камери кај опожарениот автомобил на директорот на КПУ „Идризово“

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје и вешти лица од Одделот за форензички истраги на МВР извршија увид во Кисела Вода каде во текот на ноќта беше опожарен службен автомобил во сопственост на КПУ „Идризово“ – Скопје кој го користел директорот на установата. „Прибрани се траги од лице место кои ќе бидат предмет на вештачење со цел

Извршен увид, се испитуваат причините за опожарување на службениот автомобил на директорот на КПУ „Идризово“

Извршен увид, се испитуваат причините за опожарување на службениот автомобил на директорот на КПУ „Идризово“

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје и вешти лица од Одделот за форензички истраги на МВР извршија увид во Кисела Вода каде во текот на ноќта беше опожарен службен автомобил во сопственост на КПУ „Идризово“ – Скопје кој го користел директорот на установата. Прибрани се траги од лице место кои ќе бидат предмет на вештачење со цел

За запалениот автомобил на директорот на „Идризово“, Обвинителството обезбеди снимки од видеонадзорот од околните објекти

За запалениот автомобил на директорот на „Идризово“, Обвинителството обезбеди снимки од видеонадзорот од околните објекти

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје и вешти лица од Одделот за форензички истраги на МВР извршија увид во Кисела Вода, каде што во текот на ноќта беше опожарен службен автомобил во сопственост на КПУ „Идризово“ – Скопје, кој го користел директорот на установата. „Прибрани се траги од самото место, кои ќе бидат предмет на вештачење,

Опожарено возилото на директорот на „Идризово“: Екипи на МВР направија увид и работат на расветлување на случајот

Опожарено возилото на директорот на „Идризово“: Екипи на МВР направија увид и работат на расветлување на случајот

Продолжува хаосот во затворот Идризово. Синоќа му го запалија службеното возило на директорот на затворот Идризово Зоран Јовановски на паркинг во Кисела Вода зад економското училиште, пренесува Алфа . Засега не се знаат мотивите, ниту дали директорот имал закани од некого и некакви информации за пожарот. Тој одбива да даде коментар за пожарот пред