притисни ентер »

Мугуруза доби вајлд-карта за настап на турнирот во Дубаи
Мугуруза доби вајлд-карта за настап на турнирот во Дубаи

Мугуруза доби вајлд-карта за настап на турнирот во Дубаи

Eдна од најдобрите светски тенисерки, Шпансата со венецуелско потекло, Габриње Мугуруза, следната недела доби „зелено светло“  за настап на турнирот во Дубаи. Финалистката на Австралија опен доби специјална покана за главниот турнир годинава. Шест од најдобрите десет светски тенисерки на ВТА листата ќе настапат во Обединетите Арапски Емирати. Симона

Мугурза доби вајлд-карта во Дубаи

Мугурза доби вајлд-карта во Дубаи

Шпанската тенисерка Габриње Мугуруза, следната недела ќе настапи на турнирот во Дубаи, Абу Даби. Финалистката на Австралија опен, доби специјална покана – вајлд-карта за главниот турнир. Во Дубаи ќе настап шест од светските ТОП -10 тенисерки: Симона Халеп, Каролина Плишкова, Елина Свитолина, Белинда Бенчиќ, Софија Кенин, Кики Бертенс, а на турнирот