притисни ентер »

Заев: Знаеме како избега Груевски
Заев: Знаеме како избега Груевски

Заев: Знаеме како избега Груевски

Знаеме како Груевски избега од земјата, тврди премиерот Зоран Заев во интервју објавено во германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“. Како што објави денеска Дојче Веле на македонски јазик, во интервју за ФАЦ, премиерот Заев првпат открива детали од бегството на Груевски за кои досега се шпекулираше во јавноста. Од Обвинителството не ги потврдуваат

Груевски избегал скриен во багажник, тврди Заев

Груевски избегал скриен во багажник, тврди Заев

Премиерот Зоран Заев вели дека осудениот експремиер Никола Груевски избегал во Албанија скриен во багажник на автомобил, во интервју за германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“, пренесе „ Дојче Веле “. „Знаеме како Груевски избега од земјата. Со лифт се симнал во подрумот, а потоа се сокрил во багажникот на автомобилот со кој бил изнесен

Заев: Груевски со лифт се симнал во подрум, а потоа се сокрил во багажник

Заев: Груевски со лифт се симнал во подрум, а потоа се сокрил во багажник

38 Споделувања Share Tweet Поранешниот премиер Никола Груевски, сега унгарски азилант, избегал од земјава скриен во багажник од автомобил – откри премиерот Зоран Заев во интервју за германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“. Во интервјуто, како што пренесува Дојче веле, Заев тврди дека ја знае траекторијата на движењето на Груевски во клучните

Заев за германски весник тврди: Груевски избегал од земјава криејќи се во багажник

Заев за германски весник тврди: Груевски избегал од земјава криејќи се во багажник

Поранешниот премиер Никола Груевски избегал од земјава криејќи се во багажник, тврди премиерот Зоран Заев во интервју за германскиот Франкфуртер Алгемајне Цајтунг. Шефот на македонската влада за весникот по првпат изнесува детали од бегството на Груевски, кој доби политички азил во Унгарија. Знаеме како Груевски избега од земјата, тврди македонскиот

Заев за ФАЦ: Груевски избегал скриен во багажник

Заев за ФАЦ: Груевски избегал скриен во багажник

Од лифт директно во гаража, потоа во багажник од автомобил со кој избегал во Албанија каде го чекало унгарско дипломатско возило- ова била траекторијата на бегството на екс премиерот Никола Груевски – вели премиерот Зоран Заев во интервју за германски весник “Франкфуртер алгемајне цајтунг”. На прашањето зошто потрагата по Груевски започнала дури во

Заев: Груевски избегал скриен во багажник

Заев: Груевски избегал скриен во багажник

Заев: Груевски избегал скриен во багажник Поранешниот премиер Никола Груевски, сега унгарски азилант,  избегал од земјава скриен во багажник од автомобил – откри премиерот Зоран Заев во интервју за германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“. Во интервјуто, како што пренесува Дојче веле, Заев тврди дека ја знае траекторијата на движењето на

Заев: Знаеме како избега Груевски- во багажник!

Заев: Знаеме како избега Груевски- во багажник!

Знаеме како Груевски избега од земјата, тврди премиерот Зоран Заев во интервју објавено во германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“. Како што објави денеска Дојче Веле на македонски јазик, во интервју за ФАЦ, премиерот Заев првпат открива детали од бегството на Груевски за кои досега се шпекулираше во јавноста. Од Обвинителството не ги потврдуваат

Заев за бегството на Груевски: Со лифт се симнал во подрум, а потоа се сокрил во багажник

Заев за бегството на Груевски: Со лифт се симнал во подрум, а потоа се сокрил во багажник

Поранешниот премиер Никола Груевски, сега унгарски азилант, избегал од земјава скриен во багажник од автомобил – откри премиерот Зоран Заев во интервју за германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“. Во интервјуто, како што пренесува Дојче веле, Заев тврди дека ја знае траекторијата на движењето на Груевски во клучните часови на бегството од

Заев: Знаеме дека Груевски побегнал сокриен во багажник

Заев: Знаеме дека Груевски побегнал сокриен во багажник

Embedded video for Заев: Знаеме дека Груевски побегнал сокриен во багажник Поранешниот премиер Никола Груевски избегал од земјава криејќи се во багажник, тврди премиерот Зоран Заев во интервју за германскиот Франкфуртер Алгемајне Цајтунг. Шефот на македонската влада за весникот по првпат изнесува детали од бегството на Груевски, кој доби политички

Обвинителството не е сигурно дека Заев е во право за Груевски и багажникот

Обвинителството не е сигурно дека Заев е во право за Груевски и багажникот

Основното јавно обвинителство не е сигурно дека Никола Груевски избегал од Македонија во Албанија сокриен во багажник од возило, како што тврди премиерот Зоран Заев во интервју за германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“ „И ние имаме некои информации дека е можно да се сокрил на таков начин, но во текот на истрагата таа можност не е поткрепена