притисни ентер »

Кремаст посен колач кој се приготвува за 10 минути, без печење – никогаш побрзо, никогаш полесно
Кремаст посен колач кој се приготвува за 10 минути, без печење – никогаш побрзо, никогаш полесно

Кремаст посен колач кој се приготвува за 10 минути, без печење – никогаш побрзо, никогаш полесно

Колачот е многу е вкусен, можете во било кое време да го приготвите, постапката е брза и лесна. Потребни состојки: 2 посен шлаг 250 мл сок од јаболко или некој друг сок 50 г кикирики исечкани крупно 30 г ореви исечкани крупно 30 г лешници исечкани крупно 150 посни биксвити по желба (со чоколадо) 5-6 петит кекси малку сок за натопување на петит бисквитите