притисни ентер »

Вилнев објасни зошто Ферстапен не е „вистински“ шампион: Мора да влезе во одбрано друштво
Вилнев објасни зошто Ферстапен не е „вистински“ шампион: Мора да влезе во одбрано друштво

Вилнев објасни зошто Ферстапен не е „вистински“ шампион: Мора да влезе во одбрано друштво

Минатиов викенд се одржа трката за Големата награда на Канада на која најдобар, најбрз беше возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен. Холанѓанецот најдобро се снајде на стазата во Монтреал или поточно ја потврди пол позицијата која ја освои во квалификациите со тоа што во неделата најголем ривал му беше Карлос Саинц од Ферари. Ова за Макс беше прво славје

Вилнев објасни зошто Ферстапен не е „вистински“ шампион: Мора да влезе во одбрано друштво

Вилнев објасни зошто Ферстапен не е „вистински“ шампион: Мора да влезе во одбрано друштво

Минатиов викенд се одржа трката за Големата награда на Канада на која најдобар, најбрз беше возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен. Холанѓанецот најдобро се снајде на стазата во Монтреал или поточно ја потврди пол позицијата која ја освои во квалификациите со тоа што во неделата најголем ривал му беше Карлос Саинц од Ферари. Ова за Макс беше прво славје