притисни ентер »

Тројца убиени во пукање близу Атина, бивш работник упадна во фирмата која му дала отказ
Тројца убиени во пукање близу Атина, бивш работник упадна во фирмата која му дала отказ

Тројца убиени во пукање близу Атина, бивш работник упадна во фирмата која му дала отказ

Тројца луѓе се убиени во пукање во бродска компанија близу Атина. Грчките медиуми објавија дека нападот го извршил поранешен работник во фирмата, кој потоа се самоубил. Неговото тело е пронајдено покрај ловечка пушка, за која се верува дека ја користел во нападот. Полицијата кажа дека убиецот неодамна добил отказ од фирмата „Јуропијан продакт кериерс“

Уби три лица, меѓу кои и газдата, пред да се самоубие – епилог од пукањето во Атина

Уби три лица, меѓу кои и газдата, пред да се самоубие – епилог од пукањето во Атина

Вооружен напаѓач, кој утрово пукаше во вработени во бродска компанија во Атина, уби три лица по што извршил самоубиство. Меѓу убиените е и сопственикот на компанијата. Грчката полиција соопшти дека осомничениот бил поранешен незадоволен работник, јави „Дојче веле“. Грчките медиуми објавија дека 70-годишниот напаѓач убил двајца мажи и жена пред да се

Инцидент во бродска компанија во Глифада, загинати најмалку четири лица

Инцидент во бродска компанија во Глифада, загинати најмалку четири лица

Најмалку четири лица загинаа во оружен инцидент во грчка бродска компанија во јужното атинско предградие Глифада. Напаѓачот, поранешен вработен во компанијата, влегол во зградата и отворил оган кон вработените. Во нападот загинаа три лица, по што напаѓачот се самоубил. Сторителот е идентификуван како 70-годишен египетски државјанин. Некои извештаи

Вооружениот маж кој упадна во бродска компанија во Атина уби три лица и се самоуби

Вооружениот маж кој упадна во бродска компанија во Атина уби три лица и се самоуби

Убиените, неофицијално се лица од раководството на компанијата. Мажот кусо пред 10.30 часот по локално време, преку паркингот влегол во објектот, каде што по пукањето се затворил во внатрешноста, а полицијата спроведе акција. Засега не постојат официјални информации за инцидентот. Според првичните неофицијални информации сторителот е поранешен вработен

Вооружениот маж кој упадна во бродска компанија во Атина уби три лица и се самоуби

Вооружениот маж кој упадна во бродска компанија во Атина уби три лица и се самоуби

Убиените, неофицијално се лица од раководството на компанијата. Мажот кусо пред 10.30 часот по локално време, преку паркингот влегол во објектот, каде што по пукањето се затворил во внатрешноста, а полицијата спроведе акција. Засега не постојат официјални информации за инцидентот. Според првичните неофицијални информации сторителот е поранешен вработен

Вооружениот маж кој упадна во бродска компанија во Атина уби три лица и се самоуби

Вооружениот маж кој упадна во бродска компанија во Атина уби три лица и се самоуби

Убиените, неофицијално се лица од раководството на компанијата. Мажот кусо пред 10.30 часот по локално време, преку паркингот влегол во објектот, каде што по пукањето се затворил во внатрешноста, а полицијата спроведе акција. Засега не постојат официјални информации за инцидентот. Според првичните неофицијални информации сторителот е поранешен вработен

Убил тројца колеги а потоа извршил самоубиство! Трагедија во грчка фирма, семејства на загинатите плачат во неверување на улица

Убил тројца колеги а потоа извршил самоубиство! Трагедија во грчка фирма, семејства на загинатите плачат во неверување на улица

Трагичен крај на драмата во атинската населба Глифада. Седумдесетгодишен Египјанец, поранешен вработен во компанијата, упаднал во канцелариите и отворил оган при што убил три лица, а потоа се самоубил. Најмалку четири лица загинаа по пукањето во бродска компанија во Атина, јавува Прототема. Напаѓачот бил поранешен вработен кој добил отказ. Според истите

Вооружени маж упадна во бродска компанија во Атина уби три лица и се самоуби

Вооружени маж упадна во бродска компанија во Атина уби три лица и се самоуби

Вооружениот поранешен вработен, кој утрово упадна во бродска компанија во јужниот дел на Атина уби три лица, по што и се самоуби, според првичните неофицијални информации, јави дописничката на МИА од Атина. Убиените, неофицијално се лица од раководството на компанијата. Мажот кусо пред 10.30 часот по локално време, преку паркингот влегол во објектот,

Поранешен вработен во бродска компанија во Атина уби тројца и се самоуби

Поранешен вработен во бродска компанија во Атина уби тројца и се самоуби

Четири лица го загубија животот денеска во престрелка во просториите на бродска компанија во предградието на Атина, меѓу кои и напаѓачот кој се самоуби, соопшти полицијата. Напаѓачот во понеделникот наутро провалил во седиштето на компанијата European Product Carriers, отворил оган и убил три лица, двајца мажи и една жена, а потоа се забарикадирал

Поранешен вработен во фирма упаднал во канцеларии и пукал: Маж уби едно и повреди две лица во Грција

Поранешен вработен во фирма упаднал во канцеларии и пукал: Маж уби едно и повреди две лица во Грција

Едно лице загина, а две се ранети, во престрелка во просториите на бродска компанија во атинската населба Глифада, јави грчката телевизија ЕРТ. Според првичните информации, сторителот е наводно 70-годишен старец, поранешен вработен во фирмата. ЕРТ наведува дека напаѓачот сè уште е во зградата и дека во тек е акција за апсење. Некои од вработените успеале