притисни ентер »

Двајца загинаа во авионска несреќа во Германија
Двајца загинаа во авионска несреќа во Германија

Двајца загинаа во авионска несреќа во Германија

Во несреќата при пад на мал авион загинаа две лица , соопшти полицијата од Берлин. Авионот претпладнево полетал од градот Штраузберг и се урнал на полјана во близина на местото Предиков , оддалечено неколкум километри од аеродромот во Берлин . Причините за падот не се познати , ниту идентитетот на загинатите.