притисни ентер »

Порака на Заев до Грција: Соберете сила и донесете одлука – ние донесовме
Порака на Заев до Грција: Соберете сила и донесете одлука – ние донесовме

Порака на Заев до Грција: Соберете сила и донесете одлука – ние донесовме

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање на грчки новинар, упати порака до Грција да го следи примерот на македонското Собрание. – Ситуацијата во Солун во сите градови во Грција, така и во нашата Македонија е иста. Зборувам и за горчината на одлуката, но и за големината и за гордоста на нашата одлука. Сакам да испратам една порака до