притисни ентер »

Ауди со најава дека сите RS модели ќе бидат електрични
Ауди со најава дека сите RS модели ќе бидат електрични

Ауди со најава дека сите RS модели ќе бидат електрични

Во интервју за Autocar, Михл ги откри плановите на Ауди да вклучи благ хибриден, плаг-ин хибриден и електричен погон, а целта е да се поедностават работите за клиентите. Интересно, но RS6 Avant е нивниот единствен електрифициран автомобил. Во овој караван со високи перформанси , Audi спои 48-волтен благ хибриден систем со 4,0-литарски твин-турбо V8