притисни ентер »

РАЗВОД ТЕЖОК 127 МИЛИЈАРДИ: Пари, компании, земјиште, авиони, КОМУ ШТО ЌЕ ПРИПАДНЕ
РАЗВОД ТЕЖОК 127 МИЛИЈАРДИ: Пари, компании, земјиште, авиони, КОМУ ШТО ЌЕ ПРИПАДНЕ

РАЗВОД ТЕЖОК 127 МИЛИЈАРДИ: Пари, компании, земјиште, авиони, КОМУ ШТО ЌЕ ПРИПАДНЕ

Бил Гејтс и неговата сопруга Мелинда објавија дека ќе се разведат по 27 години брак, а судските документи покажуваат дека тие немале предбрачен договор, пишува NZ Herald. Мелинда Гејтс (65) поднела барање за развод на 3 мај, а парот ја објави веста преку Интернет, додавајќи дека иако ќе продолжат да работат заедно, тие повеќе не можат да продолжат

Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат – немаат предбрачен договор, богатството ќе се дели на половина

Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат – немаат предбрачен договор, богатството ќе се дели на половина

После 27 години брак, Бил и Мелинда Гејтс ѝ соопштија на јавноста дека се разведуваат. Не е позната точната причина за оваа одлука, според изворите разводот најверојатно ќе помине мирно, а парот нема направено предбрачен договор и веројатно ќе го делат богатството на половина. Сепак, тие ќе продолжат да соработуваат за нивната заедничка фондација.

Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат, бракот им бил неповратно скршен

Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат, бракот им бил неповратно скршен

Бил (65) и Мелинда Гејтс (56), кои водат една од најголемите светски добротворни организации, се разведуваат по 27 години брак, објавија светските медиуми. И двајцата го објавија разводот на Твитер во исто време. „После многу размислување и многу работа на нашата врска, донесовме одлука да го прекинеме нашиот брак“, напишаа тие. Бил Гејтс, ко-основач

Мелинда и Бил Гејтс се разведуваат

Мелинда и Бил Гејтс се разведуваат

Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат. Двајцата објавија изјава на „Твитер“ со која потврдија дека по 27 години на бракот му дојде крајот. pic.twitter.com/padmHSgWGc — Bill Gates (@BillGates) May 3, 2021 „После многу размислување и многу работа на нашата врска, донесовме одлука да го прекинеме нашиот брак. Во текот на изминатите 27 години одгледавме три

Бил Гејтс се разведува од сопругата Мелинда на 65 годишна возраст!

Бил Гејтс се разведува од сопругата Мелинда на 65 годишна возраст!

Бил Гејтс соопшти дека се разведува од неговата сопруга Мелинда по 27 години поминати заедно во брак. Парот ги соопшти вестите на социјалната платформа Твитер и напиша: „Повеќе не веруваме дека можеме да просперираме како пар. После долго размислување и многу обиди да ја поправиме нашата врска, се одлучивме дека единствената опција е да го прекинеме

Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат по 27 години брак

Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат по 27 години брак

Бил и Мелинда Гејтс, кои водат една од најголемите светски филантропии, се разведуваат по 27 години брак, објавија светските медиуми. И двајцата го објавија разводот на Твитер во исто време. „После многу размислување и многу работа на нашата врска, донесовме одлука да го прекинеме нашиот брак“, напишаа тие. Бил Гејтс, ко-основач на софтверскиот гигант

Што ќе се случи со милијардите на Бил Гејтс по разводот?

Што ќе се случи со милијардите на Бил Гејтс по разводот?

Бил и Мелинда Гејтс го објавија разводот во понеделникот. Веднаш се појави прашањето како разводот по 27 години брак може да влијае на нивниот статус на двајцата најголеми филантропи во светот. Коосновачот на „Мајкрософт“ и неговата сопруга, која управува со најголемата приватна фондација за добротворни цели, рече дека ќе продолжат со својата работа

Како Бил Гејтс ја запозна Мелинда: Таа имаше други момчиња, а јас Мајкрософт

Како Бил Гејтс ја запозна Мелинда: Таа имаше други момчиња, а јас Мајкрософт

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс кажа дека тој и неговата сопруга Мелинда ќе се разделат по 27 години брак. <blockquote class="twitter-tweet"><p lang="und" dir="ltr"><a href="https://t.co/padmHSgWGc">pic.twitter.com/padmHSgWGc</a></p>&mdash; Bill Gates (@BillGates) <a href="https://twitter.com/BillGates/status/1389316412259270657?ref_src=twsrc%5Etfw">May

Фондацијата на Бил Гејтс ќе опстане наспроти разводот со влог од 146 милијарди долари

Фондацијата на Бил Гејтс ќе опстане наспроти разводот со влог од 146 милијарди долари

Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат. Двајцата објавија изјава на Твитер со која потврдија дека по 27 години на бракот му дојде крајот. Бил и Мелинда Гејтс чие заедничко богатство се проценува на 146 милијарди долари, не соопштија какви се нивните идни финансиски планови, но нагласија дека ќе останат посветени на филантропијата. – После многу размислување