притисни ентер »

Манчестер сити дојде на само -4 од првото место со натпревар помалку
Манчестер сити дојде на само -4 од првото место со натпревар помалку

Манчестер сити дојде на само -4 од првото место со натпревар помалку

Манчестер сити со 1:0 го совлада Брајтон на „Етихад“ за да се доближи на само четири поени од лидерот Манчестер јунајтед со натпревар помалку, најавувајќи дека многумина заборавија на нив како на кандидати за титулата во Премиер лигата. Младата ѕвезда на Пеп Гвардиола, Фил Фоден го постигна единствениот гол на мечот во 44. минута, по што „граѓаните“

Манчестер сити дојде на само -4 од првото место со натпревар помалку

Манчестер сити дојде на само -4 од првото место со натпревар помалку

Манчестер сити со 1:0 го совлада Брајтон на „Етихад“ за да се доближи на само четири поени од лидерот Манчестер јунајтед со натпревар помалку, најавувајќи дека многумина заборавија на нив како на кандидати за титулата во Премиер лигата. Младата ѕвезда на Пеп Гвардиола, Фил Фоден го постигна единствениот гол на мечот во 44. минута, по што „граѓаните“

Манчестер сити дојде на само -4 од првото место со натпревар помалку

Манчестер сити дојде на само -4 од првото место со натпревар помалку

Манчестер сити со 1:0 го совлада Брајтон на „Етихад“ за да се доближи на само четири поени од лидерот Манчестер јунајтед со натпревар помалку, најавувајќи дека многумина заборавија на нив како на кандидати за титулата во Премиер лигата. Младата ѕвезда на Пеп Гвардиола, Фил Фоден го постигна единствениот гол на мечот во 44. минута, по што „граѓаните“

Фоден е херојот на Манчестер Сити, погоди за победа над Брајтон

Фоден е херојот на Манчестер Сити, погоди за победа над Брајтон

Манчестер Сити со минимални 1-0 го победи Брајтон, Фил Фоден беше херојот на граѓаните, Стерлинг во судиското продолжение промаши пенал. Манчестер Сити со минимални 1-0 го победи Брајтон, Фил Фоден беше херојот на граѓаните, Стерлинг во судиското продолжение промаши пенал. Манчестер Сити дојде до трите планирани бода, но не беше нималку лесно, Брајтон

Стерлинг ја погоди трибината од „белата точка“, голот на Фоден доволен за победа на Сити

Стерлинг ја погоди трибината од „белата точка“, голот на Фоден доволен за победа на Сити

Манчестер Сити е се поблиску до самиот врв во Премиер лигата и со еден натпревар помалку стигна на само минус четири од лидерот Манчестер Јунајтед, откако во заостанатиот натпревар против Брајтон вечерва оствари минимална победа. Избраниците на Пеп Гвардиола играат се подобро од натпревар во натпревар, а иако денеска не беа убедливи на теренот, сепак

Фоден донесе победа на Сити против Брајтон

Фоден донесе победа на Сити против Брајтон

Манчестер Сити во средбата од 18. коло на Премиерлигата, го совлада Брајтон на свој терен со 1:0. Доминацијата на Сити на овој меч ја круниса Фил Фоден со гол во 44. минута. Во продолжението од мечот Брајтон имаше неколку опасни напади, а во 90. минута Стерлинг утна пенал и не донесе поубедлива победа за Сити. Инаку Пеп Гвардиола на овој меч играше

Фоден му донесе победа на Манчестер Сити над Брајтон

Фоден му донесе победа на Манчестер Сити над Брајтон

Манчестер Сити со минимални 1-0 го победи Брајтон, Фил Фоден беше херојот на граѓаните, Стерлинг во судиското продолжение промаши пенал. Манчестер Сити дојде до трите планирани бода, но не беше нималку лесно, Брајтон се покажа како тврд орев и прими само еден гол. Клучниот момент се случи во 44. минута кога по додавање од Де Брујне, Фил Фоден постигна

Граѓаните со еден гол до нови три бода за трета позиција во ПЛ

Граѓаните со еден гол до нови три бода за трета позиција во ПЛ

Манчестер Сити успеа со минимална победа вечерва на „Етихад“ пр отив тимот на Брајтон, да впише нови бодови и да напредува на табелата до 3 позиција. Решавачки момент на средбата беше во 44 минута, кога младиот Фил Фоден постигна гол за домашната екипа, што беше всушност и конечен исход на натпреварот. Победата на „граѓаните“ вечерва можеше да биде

Сити минимално за седма победа по ред во Премиерлигата

Сити минимално за седма победа по ред во Премиерлигата

Манчестер сити го совлада Брајтон со 1-0 во рамки на 18.коло во Премиерлигата. Стрелец на единствениот гол на „Етихад“ беше Фил Фоден во 44-тата минута. Домашните можеа да дојдат до поубедлива победа, но Рахим Стеринг не реализираше пенал во 92-та минута. Сити по седмата победа по ред сега има 32 бода и се наоѓа на третото место на табелата во Премиерлигата