притисни ентер »

ПИЈАН возач направил карамбол на „Рузвелтова“

ПИЈАН возач направил карамбол на „Рузвелтова“

Неколку лица се повредени во сообраќајна несреќа на што попладнево се случила на крстосницата меѓу улиците „Франклин Рузвелт“ и „Орце Николов“, пренесува „Сител“. Очевидци за телевизијата велат дека возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во друг автомобил. Се обидел да побегне од местото на настанот преку тротоар и удрил во дрво. Според

Двајца повредени во сообраќајка на Рузвелтова

Двајца повредени во сообраќајка на Рузвелтова

Две лица со тешки телесни повреди се пренесени на клинички, по сообраќајната несреќа која попладнево се случи во близина на раскрсницата помеѓу улиците Рузвелтова и Орце Николов. - Во 16:38 пријавена е сообраќајка меѓу автомобил Цитроен и Опел. До сега две лица се пренесени во ургентен, велат од МВР. Од полицијата информираат дека увидот е во тек.

Пијан возач повредил неколкумина на Рузвелтова

Пијан возач повредил неколкумина на Рузвелтова

Сообраќајна несреќа на раскрсницата помеѓу улиците Франклин Рузвелт и Орце Николов попладнево. Според сведоштво на очевидци, возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во друг автомобил. Се обидел да побегне од местото на настанот преку тротоар и удрил во дрво. Според неофицијалните информации повредени се неколку лица. Иван Кузмановски

Автомобил се заби во дрво на Рузвелтова

Автомобил се заби во дрво на Рузвелтова

Возач на автомобил е повреден откако се збил во дрво, попладнево во центарот на Скопје, дознава 24 Инфо. Сообраќајната несреќа се случила на улицата Фреклин Рузвелт. Според очевидци, на возачот најверојатно му се слошило и се забил во дрво. На местото веднаш дошла екипа на Итна помош.

Автомобил удри во дрво на „Рузвелтова“

Автомобил удри во дрво на „Рузвелтова“

-Реклама- Сообраќаја несреќа се случила попладнево на улицата Рузвелтова, каде што автомобил удри во дрво, пренесува 24Инфо. - Реклама - Порталот пренесува дека на возачот веројатно му се слошило, по што изгубил контрола и удрил во дрво. - Реклама - На местото веднаш пристигнала и итна медицинска помош. - Реклама - ФОТО: 24ИНФО

Две лица на Ургентен, полицијата на терен – детали за судирот на „Рузвелтова“

Две лица на Ургентен, полицијата на терен – детали за судирот на „Рузвелтова“

Две лица се пренесени на скопските клиники во Ургентниот центар по несреќата што се случи попладнево во Карпош 1. Како што информираат од СВР Скопје за „Република“, во сообраќајната незгода, која се случила во 16:40 часот, учествувале две патнички возила, „цитроен“ и опел“. Полицијата е на терен и врши увид, по што ќе се знаат повеќе детали за несреќата

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ: Попладнево автомобил се забил во дрво на Рузвелтова

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ: Попладнево автомобил се забил во дрво на Рузвелтова

Читател на Денешен пред малку ни испрати фотографии од сообраќајка која попладнево се случила на улицата Рузвелтова во Скопје. Според фотографиите станува збор за тешка сообраќајка, но официјална потврда се уште нема.

Пијан возач повредил неколкумина на „Рузвелтова“

Пијан возач повредил неколкумина на „Рузвелтова“

Неколку лица се повредени во сообраќајна несреќа на што попладнево се случила на крстосницата меѓу улиците „Франклин Рузвелт“ и „Орце Николов“, пренесува „Сител“. Очевидци за телевизијата велат дека возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во друг автомобил. Се обидел да побегне од местото на настанот преку тротоар и удрил во дрво. Според

Пиjaн возач повpeди неколку лица на Рузвелтова

Пиjaн возач повpeди неколку лица на Рузвелтова

Неколку лица се повредени во сообраќајна несреќа на што попладнево се случила на крстосницата меѓу улиците „Франклин Рузвелт“ и „Орце Николов“. Очевидци за телевизијата велат дека возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во друг автомобил. Се обидел да побегне од местото на настанот преку тротоар и удрил во дрво.