притисни ентер »

Финалето на Вимблдон – најдобар тениски спектакл за 2019 година
Финалето на Вимблдон – најдобар тениски спектакл за 2019 година

Финалето на Вимблдон – најдобар тениски спектакл за 2019 година

АТП ги одреди шесте највозбудливи тениски дуели за оваа година, победата на Ѓоковиќ против Федерер во Лондон е на прво место АТП ги одбра најдобрите шест мечеви кои се одиграа на четирите Гренд слемови во 2019 година. На првото место е незаборавното финале на Вимблдон меѓу Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер , во кое српскиот тенисер славеше по победата

Меч на сезоната: Финалето Ѓоковиќ-Федерер во Вимблдон

Меч на сезоната: Финалето Ѓоковиќ-Федерер во Вимблдон

Финалето што го одиграа на Вимблдон Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер АТП го прогласен за најдобар меч на Грен слем турнирот во годината што изминува. Инаку, АТП прогласи шест најдобри мечеви што се одиграа во 2019 година на Грен слем турнирите. Новак Ѓоковиќ во 2019 година ја освои петтата титула во Вимблдон. Во финалето тој го победи Роџер Федерер, откако

Федерер: Не го направив тоа, Давиденко. Лажеш, признај!

Федерер: Не го направив тоа, Давиденко. Лажеш, признај!

Прославениот руски тенисер Николај Давиденко откри интересни детали од еден натпревар против Швајцарецот Роже Федерер. Давиденко се присети на мечот против Швајцарецот што го одиграле на Австралија опен, кога тој го освоил првиот сет, но потоа го загубил натпреварот. Пензионираниот Русин изјави дека Федерер лажел кога го прашал што се случило тогаш

Давиденко: Федерер лажеше, требаше да признае дека сум подобар од него

Давиденко: Федерер лажеше, требаше да признае дека сум подобар од него

Екс-рускиот тенисер, Николај Давиденко откри интересен детал од еден меч со швајцарскиот ас, Роџер Федерер. Русинот се потсети на мечот против Федерер одигран на Австралија Опен во кој го загуби првиот сет, па потоа го загуби мечот. „Пензионираниот“ руски тенисер рече дека Федерер лажел кога го прашал што се случило на тој меч. „Роџер се сеќава дека

Давиденко: Федерер лажеше, требаше да признае дека сум подобар од него

Давиденко: Федерер лажеше, требаше да признае дека сум подобар од него

Екс-рускиот тенисер, Николај Давиденко откри интересен детал од еден меч со швајцарскиот ас, Роџер Федерер. Русинот се потсети на мечот против Федерер одигран на Австралија Опен во кој го загуби првиот сет, па потоа го загуби мечот. „Пензионираниот“ руски тенисер рече дека Федерер лажел кога го прашал што се случило на тој меч. „Роџер се сеќава дека