притисни ентер »

Почетино доби условна казна од УЕФА
Почетино доби условна казна од УЕФА

Почетино доби условна казна од УЕФА

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино доби условна казна од УЕФА да не го води тимот во еден натпревар од евротурнирите. Поради фактот дека санкцијата не ефективна, тој ќе може да ги извршува нормално функциите во финалето на Лигата на шампионите против Ливерпул на 1 јуни. Почетино беше казнет заедно со тренерот на Ајакс, Ерик ден Хаг, бидејќи првиот

Ист престап, различна казна: Покетино доби условна казна за да биде дел од финалето на ЛШ

Ист престап, различна казна: Покетино доби условна казна за да биде дел од финалето на ЛШ

Дисциплинската комисија на УЕФА денеска изрече голем број казни за клубовите кои учествуваа во актуелната сезона во Лигата на шампионите и Лига Европа. Најинтересна беше казната за менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, кој поради доцниот старт на второто полувреме доби суспензија на еден натпревар, но УЕФА му изрече условна казна, што значи дека

Почетино доби условна казна од УЕФА

Почетино доби условна казна од УЕФА

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино доби условна казна од УЕФА да не го води тимот во еден натпревар од евротурнирите. Поради фактот дека санкцијата не ефективна, тој ќе може да ги извршува нормално функциите во финалето на Лигата на шампионите против Ливерпул на 1 јуни. Почетино беше казнет заедно со тренерот на Ајакс, Ерик ден Хаг, бидејќи првиот

Покетино избегна суспензија

Покетино избегна суспензија

Според правилата на УЕФА во случај на доцнење со излегувањето на фудбалерите на теренот, виновни се тренерите и екипите и тие добиваат казна. Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино заработи условна суспензија на еден натпревар поради доцнење на стартот на првиот полуфинален дуел против Ајакс во Лигата на шампионите. Казната е условна, во траење од

Почетино доби условна казна од УЕФА

Почетино доби условна казна од УЕФА

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино доби условна казна од УЕФА да не го води тимот во еден натпревар од евротурнирите. Поради фактот дека санкцијата не ефективна, тој ќе може да ги извршува нормално функциите во финалето на Лигата на шампионите против Ливерпул на 1 јуни. Почетино беше казнет заедно со тренерот на Ајакс, Ерик ден Хаг, бидејќи првиот

Почетино доби условна казна од УЕФА

Почетино доби условна казна од УЕФА

Почетино беше казнет заедно со тренерот на Ајакс, Ерик ден Хаг, бидејќи првиот дуел помеѓу двата тима од полуфиналето започна со задоцнување од неколку минути. Нион, 17 мај 2019 (МИА) – Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино доби условна казна од УЕФА да не го води тимот во еден натпревар од евротурнирите. Поради фактот дека санкцијата не ефективна,