притисни ентер »

Прашајте го Ѓоковиќ дали сака да ми го врати трофејот
Прашајте го Ѓоковиќ дали сака да ми го врати трофејот

Прашајте го Ѓоковиќ дали сака да ми го врати трофејот

epa09988866 Rafael Nadal of Spain (R) reacts with Novak Djokovic of Serbia after winning their men’s quarterfinal match during the French Open tennis tournament at Roland ​Garros in Paris, France, 01 June 2022. EPA-EFE/MOHAMMED BADRA Норвешкиот тенисер Каспер Руд деновиве е на турнеја во Јужна Америка со Шпанецот Рафаел Надал, двајцата ќе играат во

ЃОКОВИЌ ДА ГО ВРАТИ МЕДАЛОТ ОД 2012 ГОДИНА Надал се сеќава на долгото финале на Австралија Опен

ЃОКОВИЌ ДА ГО ВРАТИ МЕДАЛОТ ОД 2012 ГОДИНА Надал се сеќава на долгото финале на Австралија Опен

Тенискиот ас Рафаел Надал се присетува на финалето кое го одиграл со Новак Ѓоковиќ во 2012 година на Австралија Опен, можеби најдолгото во историјата. Според Надал тие 5 часови и 53 минути, односно 5 сета игра биле напорни, пренесува Б92 . – Мора да го повикате Новак, да видите дали сака да го врати трофејот  – изјави Надал на шега. Надал ова го кажа

Надал: Прашајте го Ѓоковиќ дали ќе ми го врати трофејот

Надал: Прашајте го Ѓоковиќ дали ќе ми го врати трофејот

Рафаел Надал ја заврши оваа сезона кога се во прашање официјалните настапи, турнири, но се уште има некои обврски, планови кои треба да ги одработи како што е јужноамериканската турнеја која ја има со Каспер Руд. Двајцата ќе настапат во повеќе градови, а првата дестинација е Аргентина. Руд како дете бил голем навивач на Шпанецот, а еден пораз на неговиот

Рафа Надал откри што размислува за пензионирањето

Рафа Надал откри што размислува за пензионирањето

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, и покрај тоа што има 36 години и има хронични проблеми со повредите, сè уште не планира да се повлече од активното играње. „Јас сум доста реална личност, ќе дојде моментот кога ќе биде потребно, подготвен сум за живот надвор од тенисот. Мислам дека нема да ми биде проблем, освен процесот на адаптација на промените. Има

Рафа Надал откри што размислува за пензионирањето

Рафа Надал откри што размислува за пензионирањето

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, и покрај тоа што има 36 години и има хронични проблеми со повредите, сè уште не планира да се повлече од активното играње. „Јас сум доста реална личност, ќе дојде моментот кога ќе биде потребно, подготвен сум за живот надвор од тенисот. Мислам дека нема да ми биде проблем, освен процесот на адаптација на промените. Има

Надал прашува: Ќе ми го врати ли Ѓоковиќ трофејот од Мелбурн 2012?

Надал прашува: Ќе ми го врати ли Ѓоковиќ трофејот од Мелбурн 2012?

Норвежанецот Каспер Руд, во моментов се наоѓа на јужноамеричка турнеја заедно со шпанскиот колега Рафаел Надал. Тие двајца ќе настапат во повеќе земји, а прва станица ќе им биде Аргентина. Руд инаку, како дете бил голем навивач на Рафаел Надал, а единствениот пораз од Шпанецот тешко му паднал. „ Би го менувал финалето на Австралија Опен во 2012 година,

Рафаел Надал откри што размислува за пензионирањето

Рафаел Надал откри што размислува за пензионирањето

Рафаел Надал откри што размислува за пензионирањето Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, и покрај тоа што има 36 години и има хронични проблеми со повредите, но сè уште не планира да се повлече од активното играње. „Јас сум доста реална личност, ќе дојде моментот кога ќе биде потребно, подготвен сум за живот надвор од тенисот. Мислам дека нема да ми биде

Рафаел Надал откри што размислува за пензионирањето

Рафаел Надал откри што размислува за пензионирањето

Рафаел Надал откри што размислува за пензионирањето Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, и покрај тоа што има 36 години и има хронични проблеми со повредите, но сè уште не планира да се повлече од активното играње. „Јас сум доста реална личност, ќе дојде моментот кога ќе биде потребно, подготвен сум за живот надвор од тенисот. Мислам дека нема да ми биде

Рафаел Надал откри што размислува за пензионирањето

Рафаел Надал откри што размислува за пензионирањето

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, и покрај тоа што има 36 години и има хронични проблеми со повредите, но сè уште не планира да се повлече од активното играње. „Јас сум доста реална личност, ќе дојде моментот кога ќе биде потребно, подготвен сум за живот надвор од тенисот. Мислам дека нема да ми биде проблем, освен […]

Рафа Надал откри што размислува за пензионирањето

Рафа Надал откри што размислува за пензионирањето

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, и покрај тоа што има 36 години и има хронични проблеми со повредите, сè уште не планира да се повлече од активното играње. Добивај вести на вибер „Јас сум доста реална личност, ќе дојде моментот кога ќе биде потребно, подготвен сум за живот надвор од тенисот. Мислам дека нема да ми биде проблем, освен процесот на адаптација