притисни ентер »

Најконтроверзниот тенисер во светот ја заврши кариерата
Најконтроверзниот тенисер во светот ја заврши кариерата

Најконтроверзниот тенисер во светот ја заврши кариерата

Го нарекуваа иден освојувач на грен-слем, но поради својот проблематичен карактер никогаш не освои едно големо тениско натпреварување. Ернест Гулбис и официјално ја заврши кариерата. Гулбис е играч кој успеа да дојде до топ 10 во светот, а играше и полуфинале на Ролан Гарос, меѓутоа ќе се памети како неоставрен талент. Уште еден дерби викенд и важни