притисни ентер »

Специфичниот договор на Депај го комплицира заемот во Јувентус
Специфичниот договор на Депај го комплицира заемот во Јувентус

Специфичниот договор на Депај го комплицира заемот во Јувентус

Јувентус е еден од клубовите кои посакуваат да го ангажираат Мемфис Депај за новата сезона, а Барселона нема да прави проблеми доколку Холанѓанецот најде нова средина. Доаѓањето на Роберт Левандовски дополнително ги намали шансите на Депај за пристојна минутажа, додека Јувентус и натаму бара за поддршка во нападот за Душан Влаховиќ. Сепак, желбата

Левандовски се претстави со храбри потези на „Камп Ноу“: Роберт Левандињо

Левандовски се претстави со храбри потези на „Камп Ноу“: Роберт Левандињо

Левандовски се претстави со храбри потези на „Камп Ноу“: Роберт Левандињо (Видео) Роберт Левандовски попладнево беше претставен како огромно засилување за тимот на Чави Ернандес, па по тој повод, илјадници фанови пристигнаа да му посакаат добредојде на „Камп Ноу“. Полјакот ја одржа првата прес-конференција и позираше во друштво на претседателот Жоан

Лапорта сподели приказна од мајката на Левандовски и пророштво старо 20 години

Лапорта сподели приказна од мајката на Левандовски и пророштво старо 20 години

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта сподели приказна од мајката на Роберт Левандовски, која пред 20 години го посетила Камп Ноу и на својот син му порачала дека еден ден ќе игра на овој стадион. Роберт Левандовски попладнево беше промовиран како нов фудбалер на Барселона, напаѓачот се појави на Камп Ноу на настан за кој беа продадени преку 50

Левандовски се претстави со храбри потези на „Камп Ноу“: Роберт Левандињо

Левандовски се претстави со храбри потези на „Камп Ноу“: Роберт Левандињо

Роберт Левандовски попладнево беше претставен како огромно засилување за тимот на Чави Ернандес, па по тој повод, илјадници фанови пристигнаа да му посакаат добредојде на „Камп Ноу“. Полјакот ја одржа првата прес-конференција и позираше во друштво на претседателот Жоан Лапорта, но имаше и свои „пет минути“ за докажување на тревникот на „Камп Ноу“.

Барса му ја одзема „деветката“ на Депај: Го почитуваме, но клупскиот интерес е на прво место

Барса му ја одзема „деветката“ на Депај: Го почитуваме, но клупскиот интерес е на прво место

Денес Роберт Левандовски беше претставен како нов играч на Барселона. Полскиот напаѓач излезе пред 60.000 навивачи и позираше во новиот дрес, а на неговиот грб стоеше „деветката“. Во изминатата сезона тој број го носеше Мемфис Депај . Сепак раководството на клубот одлучи „деветката“ да ја додели на полскиот напаѓач. „Левандовски и бројот 9? Беше тоа

Левендовски беше презентиран на Камп Ноу, покажа вештини како Роналдињо

Левендовски беше презентиран на Камп Ноу, покажа вештини како Роналдињо

Денеска се одржа официјалната промоција на Роберт Левандовски пред навивачите на Барселона на Камп Ноу. Денеска се одржа официјалната промоција на Роберт Левандовски пред навивачите на Барселона на Камп Ноу. Фановите на Барселона имаат нов миленик, Роберт Левандовски денеска со овации беше пречекан од навивачите на каталонскиот тим кои дојдоа на Камп

Левандовски претставен на „Камп Ноу“: Сакам да освоиме многу титули заедно

Левандовски претставен на „Камп Ноу“: Сакам да освоиме многу титули заедно

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски денеска е претставен на „Камп Ноу“ како нов играч на каталонскиот клуб. Тој дојде од Баерн Минхен за сума од 50 милиони евра, а беше пречекан од голем број фанови. „Среќен што дојдов во голем клуб како Барселона и ќе имам шанса да играм на „Камп Ноу“. За мене ќе биде посебна привилегија да играм пред вакви навивачи

Левандовски претставен на „Камп Ноу“: Сакам да освоиме многу титули заедно

Левандовски претставен на „Камп Ноу“: Сакам да освоиме многу титули заедно

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски денеска е претставен на „Камп Ноу“ како нов играч на каталонскиот клуб. Тој дојде од Баерн Минхен за сума од 50 милиони евра, а беше пречекан од голем број фанови. Добивај вести на вибер> „Среќен што дојдов во голем клуб како Барселона и ќе имам шанса да играм на „Камп Ноу“. За мене ќе биде посебна привилегија да

Левандовски претставен на „Камп Ноу“: Сакам да освоиме многу титули заедно

Левандовски претставен на „Камп Ноу“: Сакам да освоиме многу титули заедно

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски денеска е претставен на „Камп Ноу“ како нов играч на каталонскиот клуб. Тој дојде од Баерн Минхен за сума од 50 милиони евра, а беше пречекан од голем број фанови. „Среќен што дојдов во голем клуб како Барселона и ќе имам шанса да играм на „Камп Ноу“. За мене ќе биде посебна привилегија да играм пред вакви навивачи

Лапорта објасни зошто Левандовски му ја украл 9-та на Депај

Лапорта објасни зошто Левандовски му ја украл 9-та на Депај

Роберт Левандовски попладнево беше промовиран на Камп Ноу, напаѓачот се појави во дрес со бројот 9, кој му припаѓа на Мемфис Депај. Барселона денеска го промовираше Роберт Левандовски, најзвучното име кое ова лето го засили клубот. Напаѓачот на теренот на Камп Ноу се појави во дрес со бројот 9, кој му припаѓа на Мемфис Депај. Многумина ова го толкуваат