притисни ентер »

Клоп: Само вака можевме…ВАР е проблем
Клоп: Само вака можевме…ВАР е проблем

Клоп: Само вака можевме…ВАР е проблем

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, рекол дека неговиот тим од првата до последната минута одиграл на единствениот начин на кој што било можно да се победи Манчестер сити. Ливерпул на „Енфилд“ победија 3:1 со што ја зголемија предноста на девет бода во однос на „граѓаните“. „Црвените“ победија со головите на Фабињо, Салах и Мане, додека единствениот

Клоп: Само вака можевме…ВАР е проблем

Клоп: Само вака можевме…ВАР е проблем

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, рекол дека неговиот тим од првата до последната минута одиграл на единствениот начин на кој што било можно да се победи Манчестер сити. Ливерпул на „Енфилд“ победија 3:1 со што ја зголемија предноста на девет бода во однос на „граѓаните“. „Црвените“ победија со головите на Фабињо, Салах и Мане, додека единствениот

Клоп за победата на Сити: Многу тежок натпревар, со многу интензивна игра, но вредeшe

Клоп за победата на Сити: Многу тежок натпревар, со многу интензивна игра, но вредeшe

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше воодушевен од победата на Манчестер Сити од 3:1. Тој ги пофали своите играчи за нивниот настап за време на натпреварот и изјави дека ова е единствениот начин на кој може да ги победи „граѓаните“. „Тие беа добри. О, тие беа многу добри и моравме да се браниме со сите сили, но постигнавме одлични голови. Беше многу

Клоп: Моравме да се браниме со сите сили, но постигнавме одлични голови

Клоп: Моравме да се браниме со сите сили, но постигнавме одлични голови

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше воодушевен од победата на Манчестер Сити од 3:1. Тој ги пофали своите играчи за нивниот настап за време на натпреварот и изјави дека ова е единствениот начин на кој може да ги победи „граѓаните“. „Тие беа добри. О, тие беа многу добри и моравме да се браниме со сите сили, но постигнавме одлични голови. Беше многу

Клоп: Одигравме на единствениот начин на кој можеме да го победиме Манчестер Сити

Клоп: Одигравме на единствениот начин на кој можеме да го победиме Манчестер Сити

Јирген Клоп и неговиот Ливерпул сигурно си го расчистуваат патот кон титулата во Премиер-лигата. Со триумфот од 3-1 против големиот ривал и актуелен шампион, Манчестер Сити дојдоа со девет бода предност пред тимот на Пеп Гвардиола, а на осум бода дистанца пред Лестер и пред Челси. „Манчестер Сити беше одличен. Навитина беа многу добри и ние моравме

Клоп: Ова беше единствениот начин на кој можеме да го победиме Сити

Клоп: Ова беше единствениот начин на кој можеме да го победиме Сити

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше воодушевен од победата на Манчестер Сити од 3:1. Тој ги пофали своите играчи за нивниот настап за време на натпреварот и изјави дека ова е единствениот начин на кој може да ги победи „граѓаните“. „Тие беа добри. О, тие беа многу добри и моравме да се браниме со сите сили, но постигнавме одлични голови. Беше многу

КЛОП BOOДУШЕВЕН ОД ПОБЕДATA НА СИТИ: Момчињата беа целосно фоkycиpaни и ckoнцентриpaни, само на тој начин се победува Сити

КЛОП BOOДУШЕВЕН ОД ПОБЕДATA НА СИТИ: Момчињата беа целосно фоkycиpaни и ckoнцентриpaни, само на тој начин се победува Сити

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше вooдушевен од победата на Манчестер Сити од 3:1. Тој ги пофали своите играчи за нивниот настап за време на натпреварот и изјави дека ова е единствениот начин на кој може да ги победи „гpaѓаните“. Liverpool manager Jurgen Klopp „Тие беа добри. О, тие беа многу добри и моравме да се браниме со сите сили, но постигнавме

Клоп: Ова беше единствен начин да го победиме Манчестер Сити

Клоп: Ова беше единствен начин да го победиме Манчестер Сити

Стратегот на Ливерпул, Јирген Клоп, му честита на Манчестер Сити за добрата игра во дербито (3-1) и потенцира дека поради едно нешто, неговиот тим победил. Германецот вели дека неговиот тим бил крајно фокусира, а тоа е единствен начин да се победи првакот. „Сити беше одличен. Моравме да се браниме со се што имаме, но дадовме и неверојатни голови. Беше

Клоп против Гвардиола – модерното ривалство во Премиер-лигата

Клоп против Гвардиола – модерното ривалство во Премиер-лигата

Ливерпул и Манчестер Сити ќе ги одмерат силите во големото дерби, нова пресметка на „модерните премиерлигашки умови“, Јирген Клоп и Пеп Гвардиола. Ривалството што своевремено го имаа Фергусон, Венгер и Мурињо веќе замина во историјата, па пресметките меѓу Клоп и Гвардиола сега се оние што јавноста на „островот“ со големо нетрпение ги очекува. Сосема

Ливерпул 900 дена без пораз на „Енфилд“

Ливерпул 900 дена без пораз на „Енфилд“

Водечкиот тим во англиското фудбалско првенство, Ливерпул, цели 900 дена не знае за пораз на домашен терен, а најсреќни би биле кога таа серија би продолжила и вечерва. „Црвените“ го пречекуваат Манчестер сити во големото дерби, а иако е ноември и релативно рана фаза од првенството, мечот може да биде и клучен за титулата, ако слави Ливерпул. Така