притисни ентер »

Спартак го ослабе Мотор, уште двајца не доаѓаат во Скопје!
Спартак го ослабе Мотор, уште двајца не доаѓаат во Скопје!

Спартак го ослабе Мотор, уште двајца не доаѓаат во Скопје!

Офанзивата на Спартак Москва на трансфер пазарот го хендикепираше украинскиот клуб Мотор Запорожје, утрешниот противник на Вардар во Лигата на шампионите. Фокусирани на состојбата во Вардар и заминувањето на Павел Атман и Даинис Криштопанс, помалку заборавивме на проблемите со кои се соочуваат Украинците. Тие ги испратија во Москва своите стартери