притисни ентер »

Неколку причини зошто вежбате, а не гледате никакви резултати
Неколку причини зошто вежбате, а не гледате никакви резултати

Неколку причини зошто вежбате, а не гледате никакви резултати

Секое тело различно реагира на вежбањето, па затоа на некој му е потребно само еден месец за да биде во „топ“ форма, а на некој му се потребни 6 месеци. Вежбањето, пред сè, е добро за сечие здравје. Некои вежбаат од забава, некои затоа што сакаат да го намалат вишокот килограми, некои за да го зголемат бројот на нивните килограми, а некои, едноставно,

Оваа вежба ја правела секој ден: После еден месец добила тело на топ модел!

Оваа вежба ја правела секој ден: После еден месец добила тело на топ модел!

Резултатите се изненадувачки Една девојка одлучила да спроведе експеримент и да открие дали е можно да се постигнат видливи резултати само со една вежба. Таа вежбала „мост“ секој ден за еден месец, а резултатите се повеќе од задоволителни. Техниката на изведувањето е многу едноставно, и што е најдобро е дека нема да ви треба многу време за да ја завршите

Секс пози кои можат да заменат тренинг (18+)

Секс пози кои можат да заменат тренинг (18+)

Сексот може навистина да ве измори, а со тоа и да ви помогне да согорите неколку калории. Па ако денес ве мрзи да одите на вежбање, зошто да не го замените тренингот со секс во пози кои ќе ве изморат добро и ќе ви ги зајакнат мускулите? Погледнете ги секс позите кои можат да бидат замена за тренинг  - колку подолго траат, толку поголем ефект ќе имаат:

СПОРЕД ЕДНО ИСТРАЖУВАЊЕ: Кое е најдоброто време да се јаде, да се вежба или да се прекрши диетата

СПОРЕД ЕДНО ИСТРАЖУВАЊЕ: Кое е најдоброто време да се јаде, да се вежба или да се прекрши диетата

Покрај сите обврски кои ги имаме во текот на денот, вистинско чудо е да најдеме време да се наспиеме, здраво да се храниме и да тренираме. Но, со добра организација, сè може да се постигне. Најдобро време за појадок, ручек и вечера. Вашиот појадок треба да биде најдоцна до еден час после будењето. После 4,5 часа од будењето би требало да биде вашиот