притисни ентер »

Иличиќ е паднат во депресија, не се знае дали пак ќе игра фудбал
Иличиќ е паднат во депресија, не се знае дали пак ќе игра фудбал

Иличиќ е паднат во депресија, не се знае дали пак ќе игра фудбал

Јосип Иличиќ имаше извонредна сезона во дресот на Аталанта, на 34 средби во сите натпреварувања постигна 21 гол и имаше седум асистенции, но словенечкиот ас во последниот месец не му беше на располагање на тренерот Гасперини. Стратегот на Аталанта се пожали што за клучниот дуел со ПСЖ нема да може да смета на одличниот крилен офанзивец, не обелоденувајќи

Ете кои биле семејните проблеми: Иличиќ ја затекнал сопругата во кревет со друг!?

Ете кои биле семејните проблеми: Иличиќ ја затекнал сопругата во кревет со друг!?

Утринава од Италија дојде веста дека Јосип Иличиќ веќе извесен период  е дома, во Словенија, и тоа поради семејни проблеми. Таа вест и СПОРТМЕДИА ја пренесе. А во текот на денот дојде уште една вест дека фудбалерот на Аталанта бил во голема депресија, и тоа поради својата сопруга. Имено, барем така шпекулираат медиумите, Јосип кога дошол дома ја “фатил“

Ете кои биле семејните проблеми: Иличиќ ја затекнал сопругата во кревет со друг!?

Ете кои биле семејните проблеми: Иличиќ ја затекнал сопругата во кревет со друг!?

Утринава од Италија дојде веста дека Јосип Иличиќ веќе извесен период  е дома, во Словенија, и тоа поради семејни проблеми. Таа вест и СПОРТМЕДИА ја пренесе. А во текот на денот дојде уште една вест дека фудбалерот на Аталанта бил во голема депресија, и тоа поради својата сопруга. Имено, барем така шпекулираат медиумите, Јосип кога дошол дома ја “фатил“

Да не си му во кожа на Иличиќ, неверството на жена му е причина за депресијата?

Да не си му во кожа на Иличиќ, неверството на жена му е причина за депресијата?

Словенецот мистериозно ја напушти Аталанта и се врати дома во татковината. Словенечкиот фудбалер Јосип Иличиќ го нема на последните неколку натпревари на Аталанта, а нема да игра ниту против Пари Сен Жермен во четвртфиналето од Лигата на шампионите. Причината не е повредата која наводно ја имал, туку депресијата. На Иличиќ не му е до играње фудбал

Иличиќ се вратил во Словенија, нема да игра во ЛШ

Иличиќ се вратил во Словенија, нема да игра во ЛШ

Јосип Иличиќ го напуштил тренинг-кампот на Аталната и со семејството се вратил во Словенија. Ова е голем удар за екипата од Бергамо пред четврт-финалниот натпревар во Лигата на шампионите со ПСЖ. Иличиќ по ре-стартот на сезоната во Серија А одигра само пет натпревари. На натпреварите на кои играше не беше ниту сенка од фудбалерот кој блескаше до моментот

Иличиќ се вратил во Словенија, нема да игра во ЛШ

Иличиќ се вратил во Словенија, нема да игра во ЛШ

Јосип Иличиќ го напуштил тренинг-кампот на Аталната и со семејството се вратил во Словенија. Ова е голем удар за екипата од Бергамо пред четврт-финалниот натпревар во Лигата на шампионите со ПСЖ. Иличиќ по ре-стартот на сезоната во Серија А одигра само пет натпревари. На натпреварите на кои играше не беше ниту сенка од фудбалерот кој блескаше до моментот

Ѕвезда на Аталанта падна во депресија: Ја начекал жена му со – друг маж!

Ѕвезда на Аталанта падна во депресија: Ја начекал жена му со – друг маж!

„Газета дело Спорт“ пишува дека словенечкиот напаѓач Јосип Иличиќ поради приватни проблеми се вратил во Словенија и нема да игра на завршницата во Лигата на шампиони за Аталанта. Иличиќ е еден од најдобрите фудбалери на италијанскиот клуб, откако сезонава постигна 21 гол на 34 меча и без сомнеж тоа ќе биде голем хендикеп за тимот од Бергамо. Италијанците

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Директна борба за второто место

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Директна борба за второто место

Аталанта или Интер? Кој ќе заврши на второто место на табелата во Серија А? Тоа ќе го дознаеме вечерва кога после директниот дуел на овие две екипи во последното коло од италијанската Серија А. Јувентус е првак на Италија, а тимот од Бергамо не само што има шанса да го направи најголемиот успех во италијанската елита туку може да достигне и трицифрен

Иличиќ се вратил во Словенија, нема да игра во ЛШ

Иличиќ се вратил во Словенија, нема да игра во ЛШ

Јосип Иличиќ го напуштил тренинг-кампот на Аталната и со семејството се вратил во Словенија. Ова е голем удар за екипата од Бергамо пред четврт-финалниот натпревар во Лигата на шампионите со ПСЖ. Иличиќ по ре-стартот на сезоната во Серија А одигра само пет натпревари. На натпреварите на кои играше не беше ниту сенка од фудбалерот кој блескаше до моментот