притисни ентер »

Еурофарм Пелистер потпиша со најдобриот египетски голман  Карим Хандави
Еурофарм Пелистер потпиша со најдобриот египетски голман  Карим Хандави

Еурофарм Пелистер потпиша со најдобриот египетски голман Карим Хандави

Првата трансфер „бомба“ во 2021 година во Суперлигата доаѓа од Битола. Половина година по заминувањето на Никола Митревски во Порто, клубот ја пронајде неговата замена. Нов член на Еурофарм Пелистер е репрезентативецот на Египет, Карим Хандави. „РК Еурофарм Пелистер официјално го претставува првото засилување во 2021 година. Нов член на нашиот клуб

Египетскиот репрезентативец Хандави на голот на Еурофарм Пелистер

Египетскиот репрезентативец Хандави на голот на Еурофарм Пелистер

Голманот на египетската ракометна репрезентација Карим Хандави е нов член на македонскиот прволигаш Еурофарм Пелистер, соопшти вечерва клубот од Битола. Хандави, кој во моментов настапува со својата репрезентација на Мундијалот во Египет има потпишано договор со битолскиот прволигаш и официјално ќе биде претставен штом ќе му завршат репрезентативните обврски на

Еурофарм Пелистер потпиша со египетски репрезентативен голман

Еурофарм Пелистер потпиша со египетски репрезентативен голман

Карим Хандави кој брани за репрезентацијата на Египет е нов голман на Еурофарм Пелистер, тој во Битола ќе пристигне по завршувањето на Светското првенство во ракомет на кое го брани голот на домаќинот. Карим Хандави кој брани за репрезентацијата на Египет е нов голман на Еурофарм Пелистер, тој во Битола ќе пристигне по завршувањето на Светското првенство

Египетскиот репрезентативец Хандави на голот на Еурофарм Пелистер

Египетскиот репрезентативец Хандави на голот на Еурофарм Пелистер

Голманот на египетската ракометна репрезентација Карим Хандави е нов член на македонскиот прволигаш Еурофарм Пелистер, соопшти вечерва клубот од Битола. Хандави, кој во моментов настапува со својата репрезентација на Мундијалот во Египет има потпишано договор со битолскиот прволигаш и официјално ќе биде претставен штом ќе му завршат репрезентативните

Еурофарм Пелистер со нов голман – Египќанецот Хандави доаѓа во Битола

Еурофарм Пелистер со нов голман – Египќанецот Хандави доаѓа во Битола

Еурофарм Пелистер официјално го претставува првото засилување во 2021 година, решавајќи го проблемот со голманската позиција што настана со заминувањето на Никола Митревски во Порто. Нов член на битолскиот клуб е репрезентативецот на Египет, Карим Хандави. Хандави потпиша договор и официјално ќе биде претставен штом ќе му завршат репрезентативните

Голманот на противникот на Македонија на СП, ново засилување во Е.Пелистер

Голманот на противникот на Македонија на СП, ново засилување во Е.Пелистер

Е.Пелистер се засили со репрезентативецот на Египет, Карим Хандави. Најдобриот египетски голман доаѓа во Битола како големо засилување за голманската позиција. Хандави потпиша договор и официјално ќе биде претставен штом ќе му завршат репрезентативните обрвски на Светското првенство. Хандави има 32 години, долго време е најдобар египетски голман

Еурофарм Пелистер си купи нов голман – од Египет!

Еурофарм Пелистер си купи нов голман – од Египет!

Еурофарм Пелистер го ангажира голманот од Египет, Карим Хандави, еден од најдобрите голмани во неговата земја. Хандави веќе договорил соработка со битолскиот ракометен колектив, а презентацијата во Битола ќе се случи откако ќе завршат неговите обврски со репрезентацијата, која ќе игра против Македонија во иста група. По искуството во Замалек, во шампионатот

Еурофарм Пелистер го купи најдобриот голман од Египет!

Еурофарм Пелистер го купи најдобриот голман од Египет!

Еурофарм Пелистер работи на засилување на својот тим и во овој мирен клупски период. Нов член на битолчани е репрезентативецот на Египет, Карим Хандави, најдобриот голман од оваа земја во последната деценија. Хандави потпиша договор и официјално ќе биде претставен штом ќе му завршат репрезентативните обрвски на Светското првенство. Има 32 години, долго

Е. Пелистер се засили со египетскиот репрезентативен голман Карим Хандави

Е. Пелистер се засили со египетскиот репрезентативен голман Карим Хандави

Екипата на Еурофарм Пелистер и официјално го донесе првото засилување во 2021 година, тоа е нјдобриот египетски голман Карим Хандави кој ќе претставува големо засилување на голманските позиции. Хандави потпиша договор и официјално ќе биде претставен веднаш по завршување на репрезентативните обрвски на Светското првенство. Хандави има 32 години, долго