притисни ентер »

Дончиќ: Му се восхитувам на Леброн, Евролигата ми беше беше одлична школа
Дончиќ: Му се восхитувам на Леброн, Евролигата ми беше беше одлична школа

Дончиќ: Му се восхитувам на Леброн, Евролигата ми беше беше одлична школа

Најдобриот кошаркар на Далас, Лука Дончиќ, го замолкна Стејплс центарот во Лос Анџелес, каде со 27 поени и 10 асистенции ги предодеше Маверикс до голема победа над ЛА Лејкерс. „Клучна беше одбраната во третата четвртина, застанавме во зонска одбрана, влеговме во ритам и бевме брзи. Тоа беше пресудно. Во првото полувреме играв очајно, но во вториот

Далас ја прекина серијата од десет победи на ЛА Лејкерси

Далас ја прекина серијата од десет победи на ЛА Лејкерси

Дербито на вечерта во НБА лигата се одигра во Лос Анџелес каде тимот на Далас ја прекина низата од десет победи на Лејкерси. Составот од Тексас забележа триумф со 114-110, а Лука Дончиќ повторно беше на прагот да оствари трипл-дабл, за кој му недостасуваше еден скок, откако уфрли 27 поени, а имаше и 10 асистенции. На Лејкерси не им помогна ниту учинокот

Клиперс постигнаа 150 поени против Вашингтон

Клиперс постигнаа 150 поени против Вашингтон

Екипата на Лос Анџелес клиперс ја забележа 15.победа оваа сезона во НБА лигата, откако ноќеска на дуелот во „Стејплс центар“ го совладаа тимот на Вашингтон визардс со убедливи 150:125. Најефикасни во победничкиот тим беа Каваи Ленард со 34 и Пол Џорџ со 31 поен. И на другите два натпревара играни ноќта недела кон понеделник поуспешни беа домашните

Леброн и понатаму е мој идол, Евролигата ми беше голема школа

Леброн и понатаму е мој идол, Евролигата ми беше голема школа

Најдобриот кошаркари на Далас, Лука Дончиќ, одигра уште една одлична партија во НБА лигата, овој пат на гостувањето кај еден од претендентите за титулата, екипата на Лос Анџелес Лејкерс. Тој беше најзаслужен за победата на својот тим запишувајќи 27 поени, 10 асистенции и девет скокови. Клучна беше одбраната во третата четвртина, застанавме во зонска

Дончиќ ги сопре „жешките“ Лејкерси!

Дончиќ ги сопре „жешките“ Лејкерси!

Лука Дончиќ повторно имаше одлична партија со 27 поени, 10 асистенции и 9 скока за Далас маверикс да ги победат Лос Анџелес лејкерси на гости со 114:100 и да ја прекинат нивната одлична серија од десет победи. Словенецот постигна 21 од своите поени во второто полувреме за Маверикс да победат по седми пат во последните осум натпревари и во исто време

Клиперс постигнаа 150 поени против Вашингтон

Клиперс постигнаа 150 поени против Вашингтон

Екипата на Лос Анџелес клиперс ја забележа 15.победа оваа сезона во НБА лигата, откако ноќеска на дуелот во „Стејплс центар“ го совладаа тимот на Вашингтон визардс со убедливи 150:125. Најефикасни во победничкиот тим беа Каваи Ленард со 34 и Пол Џорџ со 31 поен. И на другите два натпревара играни ноќта недела кон понеделник поуспешни беа домашните

Дончиќ ги сопре „жешките“ Лејкерси!

Дончиќ ги сопре „жешките“ Лејкерси!

Лука Дончиќ повторно имаше одлична партија со 27 поени, 10 асистенции и 9 скока за Далас маверикс да ги победат Лос Анџелес лејкерси на гости со 114:100 и да ја прекинат нивната одлична серија од десет победи. Словенецот постигна 21 од своите поени во второто полувреме за Маверикс да победат по седми пат во последните осум натпревари и во исто време

Дончиќ и Далас ја прекинаа победничката серија на Лејкерс

Дончиќ и Далас ја прекинаа победничката серија на Лејкерс

Дончиќ го предводеше Далас до победа над Лејкерс во Лос Анџелес од 114:100, на словенечкиот кошаркар му фалеше само еден скок за трипл-дабл учинок. Дончиќ го предводеше Далас до победа над Лејкерс во Лос Анџелес од 114:100, на словенечкиот кошаркар му фалеше само еден скок за трипл-дабл учинок. Лос Анџелес Лејкерс во натпреварот влезе со десет победи

Дончиќ: Леброн и понатаму ми е идол

Дончиќ: Леброн и понатаму ми е идол

Словенецот е најзаслужен за победата на Далас над Лос Анџелес лејкерс. Лука Дончиќ натпреварот го заврши со 27 поени, 9 скокови и 10 асистенции и беше прво име во победата на неговиот тим од 114:100 над најдобриот тим во НБА, ЛА Лејкерс. – Клучно за победата беше играта во одбраната во третата четвртина. Во првото полувреме играв ужавно, а во второто

Клиперс постигнаа 150 поени против Вашингтон

Клиперс постигнаа 150 поени против Вашингтон

Екипата на Лос Анџелес клиперс ја забележа 15.победа оваа сезона во НБА лигата, откако ноќеска на дуелот во „Стејплс центар“ го совладаа тимот на Вашингтон визардс со убедливи 150:125. Најефикасни во победничкиот тим беа Каваи Ленард со 34 и Пол Џорџ со 31 поен. И на другите два натпревара играни ноќта недела кон понеделник поуспешни беа домашните