Белгија ја надигра Германија на гостински терен

Селекторот на германската фудбалска репрезентација, Ханс Дитер Флик призна дека неговите избраници беа надиграни во синоќешниот пораз од Белгија со 3:2. – Игравме премногу претпазливо, пасивно и не можевме да извршиме притисок врз противникот. Белгија не надигра безмилосно. Преку страст се вративме во игра, но….. Голема благодарност до навивачите.

Флик: Бевме многу пасивни, Белгија нѐ надигра

Селекторот на германската фудбалска репрезентација, Ханс Дитер Флик призна дека неговите избраници беа надиграни во синоќешниот пораз од Белгија со 3:2. - Игравме премногу претпазливо, пасивно и не можевме да извршиме притисок врз противникот. Белгија не надигра безмилосно. Преку страст се вративме во игра, но..... Голема благодарност до навивачите

Де Брујне ја победи Германија

Кевин де Брујне имаше две асистенции во првото полувреме, за во второто да даде гол за ја предводи Белгија до импресивна 3:2 победа на гости кај Германија во пријателски меч. Белгијците имаа неверојатен почеток на мечот – во шестата минута, Де Брујне му асистираше на Јаник Караско за рано водство, за само три минути подоцна да дојде нова асистенција

Кевин де Брујне имаше две асистенции во првото полувреме, за во второто да даде гол за ја предводи Белгија до импресивна 3:2 победа на гости кај Германија во пријателски меч. Добивај вести на вибер Белгијците имаа неверојатен почеток на мечот – во шестата минута, Де Брујне му асистираше на Јаник Караско за рано водство, за само три минути подоцна да

Пријателска во Келн: Белгија ја порази Германија

Еден од најголемите фаворити за освојување на Европското првенство идната година, селекцијата на Германија денеска беше шокирана од Белгија на домашен терен во пријателски натпревар. Белгијците со речиси нова генерација успеаја да победат силна селекција, и така да покажат дека и натаму се добра селекција, и покрај многуте откажувања после Мундијалот

Пет голови во Келн, Лукаку и Де Брујне ја срушија Германија!

Репрезентациите на Германија и Белгија вечерва во Келн одиграа супер-интересен пријателски меч, во кој “црвените ѓаволи“ триумифираа со 2-3. Мечот започна многу лошо за „Панцерите“, затоа што Белгија со триминутна експлозија водеше со 0-2. Головите ги постигнаа Караско во шестата и Ромелу Лукаку во 9. минута, а Германците помалку беа во шок од отворањето