притисни ентер »

Вардарецот Шишкарев блескаше во победата на Русија, Чиле ја шокираше Австрија
Вардарецот Шишкарев блескаше во победата на Русија, Чиле ја шокираше Австрија

Вардарецот Шишкарев блескаше во победата на Русија, Чиле ја шокираше Австрија

По вчерашното реми со Србија, селекцијата на Русија ова попладне успеа да стигне до првата победа на Светското ракометно првенство, откако успеа сигурно да слави над аутсајдерот Кореа со 34:27. Русите влегоа како апсолутни фаворити и ја контролираа играта во текот на целиот меч, а прашањето околу победникот беше решено уште во првото полувреме во кое

Шишкарев ја предводеше Русија до првата победа, Чиле ја изненади Австрија

Шишкарев ја предводеше Русија до првата победа, Чиле ја изненади Австрија

Репрезентацијата на Русија ја потврди фаворитската улога и забележа сигурна победа против Кореа со 34-27  во второто коло од групата А на Светското првенство во Гермнанија и Данска. За руската селекција која од клупата ја предводи спортскиот директор на Вардар, Едуард Кокшаров, ова е прва победа на Мундијалот по вчерашното стартно реми против Србија

Русија како на тренинг против Кореја

Русија како на тренинг против Кореја

На натпреварот од 2. коло од Групата А, репрезентацијата на Русија лесно ја совлада селекцијата на Кореја со резултат 34:27. Со рутинска игра и без никакви проблеми Русија ја забележа првата победа откако вчера ремизираше со Србија. После вчерашниот тежок натпревар со Србија, денеска Русите имаа лесна задача и одработеа еден тренинг натпревар. Уште

Вардарецот Шишкарев ја водеше Русија до убедлива победа над Кореја

Вардарецот Шишкарев ја водеше Русија до убедлива победа над Кореја

Русија ја запиша првата победа на Светското првенство (СП) во Германија и Данска, откако денеска ја совлада Кореја со 34-27. Кореја го постигна првиот гол на мечот и тоа беше единствено водство за нив бидејќи во продолжение Русите направија пресврт и постојано ја зголемуваа предност. Најпрво на три гола предност (6-3), а потоа порасна и до осум гола