притисни ентер »

Гвардиола: Спорните ситуации? Ќе го прашате Рајли и луѓето од Вар-собата
Гвардиола: Спорните ситуации? Ќе го прашате Рајли и луѓето од Вар-собата

Гвардиола: Спорните ситуации? Ќе го прашате Рајли и луѓето од Вар-собата

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, по дербито на „Енфилд“ рекол дека е горд на своите фудбалери и покрај поразот од Ливерпул (3:1). Гвардиола не сакал да ги коментира спорните ситуации. Ливерпул по победата над Манчестер сити има девет бода повеќе од конкурентот за титулата. „Поради начинот на кој што игравме на стадион каде е тешко да се

Гвардиола: Спорните ситуации? Ќе го прашате Рајли и луѓето од Вар-собата

Гвардиола: Спорните ситуации? Ќе го прашате Рајли и луѓето од Вар-собата

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, по дербито на „Енфилд“ рекол дека е горд на своите фудбалери и покрај поразот од Ливерпул (3:1). Гвардиола не сакал да ги коментира спорните ситуации. Ливерпул по победата над Манчестер сити има девет бода повеќе од конкурентот за титулата. „Поради начинот на кој што игравме на стадион каде е тешко да се

Премиерлигата се огласи за играњето со рака на Александер Арнолд

Премиерлигата се огласи за играњето со рака на Александер Арнолд

Според Премиерлигата, оправдана е одлуката на главниот судија и на ВАР Манчестер Сити да не добие пенал при играта со рака на Александер Арнолд. Според Премиерлигата, оправдана е одлуката на главниот судија и на ВАР Манчестер Сити да не добие пенал при играта со рака на Александер Арнолд. Пред постигнувањето на водечкиот гол на Ливерпул имаше спорен

Гвардиола лут на судијата, кој не досуди 2 пенали за Сити

Гвардиола лут на судијата, кој не досуди 2 пенали за Сити

Дербито во Премиер лигата меѓу Ливерпул и Манчестер Сити заврши со победа од 3:1 за тимот од Мерсисајд. Менаџерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола не беше задоволен од настапот на своите играчи, но наместо тоа, ги изрази своите претензии до судијата на мечот Мајкл Оливер. Според шпанскиот стратег, Оливер морал да досуди два пенали во корист на Сити за

Гвардиола: Ливерпул е најсилен во Европа, прв ќе им честитам ако бидат шампиони

Гвардиола: Ливерпул е најсилен во Европа, прв ќе им честитам ако бидат шампиони

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, после поразот во дербито со Ливерпул, изјави дека е горд на неговиот тим, и не сакаше да го коментира судењето. -Горд сум на мојот тим, ретко кој гостински тим игра вака офанзивно на овој стадион на кој се најтешки гостувањата. Почнавме одлично, храбро, но Ливерпул е европски првак, од два шута даде два гола

Гвардиола: Дали требаше да добиеме пенал? Прашајте ги судијата и ВАР-собата…

Гвардиола: Дали требаше да добиеме пенал? Прашајте ги судијата и ВАР-собата…

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола беше задоволен со играта на неговата екипа, но не и со судењето на мечот против Ливерпул на „Енфилд“, кој го загубија „граѓаните“ со 1-3. Гвардиола во текот на мечот збесна неколку пати поради судиските одлуки, а сметаше дека неговиот тим двапати требало да добие пенал. „Тоа што се случи денеска е доказ дека

Дерби на сезоната: Спорни ситуации и победа на Ливерпул

Дерби на сезоната: Спорни ситуации и победа на Ливерпул

Ливерпул го победи Манчестер сити 3:1 (2:0) во дербито на сезоната како што го нарекоа англиските медиуми. Ливерпул сега се имаат девет бода повеќе од Сити кои по овој пораз паднаа на четвртото место на табелата. Пред „граѓаните“ се Лестер и Челси. Лудо дерби на „Енфилд“ одиграа кандидатите за титулата во Премиер лигата, а Ливерпул го нокаутираа противникот

Гвардиола: Покажавме зошто сме прваци, а за пеналите прашајте ги тие во ВАР собата

Гвардиола: Покажавме зошто сме прваци, а за пеналите прашајте ги тие во ВАР собата

Тренерот на Сити беше многу лут на судиите Манчестер сити го продолжи проклетството и повеќе од 16 години не може да победи на „Енфилд роуд“. Граѓаните загубија со 3:1 од Ливерпул, но гостите имаа многу забелешки на судењето. Според тренерот на Сити, Пеп Гвардиола, во две ситуации имало кога домашен играч топката ја удрил со рака во шеснаесетникот

Гвардиола: Ливерпул е најсилен во Европа, прв ќе им честитам ако бидат шампиони

Гвардиола: Ливерпул е најсилен во Европа, прв ќе им честитам ако бидат шампиони

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, после поразот во дербито со Ливерпул, изјави дека е горд на неговиот тим, и не сакаше да го коментира судењето. -Горд сум на мојот тим, ретко кој гостински тим игра вака офанзивно на овој стадион на кој се најтешки гостувањата. Почнавме одлично, храбро, но Ливерпул е европски првак, од два шута даде два гола

Гвардиола со луда реакција до судиите на дербито со Ливерпул

Гвардиола со луда реакција до судиите на дербито со Ливерпул

Дербито во Премиер лигата меѓу Ливерпул и Манчестер Сити заврши со победа од 3:1 за тимот од Мерсисајд. Менаџерот на „граѓаните“, Пеп Гвардиола не беше задоволен од настапот на своите играчи, но наместо тоа, ги изрази своите претензии до судијата на мечот Мајкл Оливер. Според шпанскиот стратег, Оливер морал да досуди два пенали во корист на Сити за