притисни ентер »

Торти од крофни – сладок фуди тренд кој ќе ја зачини секоја забава
Торти од крофни – сладок фуди тренд кој ќе ја зачини секоја забава

Торти од крофни – сладок фуди тренд кој ќе ја зачини секоја забава

Крофните се едни од најдолговечните благи нешта во кои уживаме без да имаме грижа на совеста. Со нив не врзуваме голем број на спомени, а благодарејќи на новите начини на полнење и декорации, и денес тие се атрактивни и вкусни. Од мармалад, чоколадо, ванила до различни облици кои наликуваат на прстен до различни животински облици, крофните станаа синоним