притисни ентер »

Српско шоу во НБА лигата: Јокиќ со маалска финта го посрамоти цел тим на Лос Анџелес
Српско шоу во НБА лигата: Јокиќ со маалска финта го посрамоти цел тим на Лос Анџелес

Српско шоу во НБА лигата: Јокиќ со маалска финта го посрамоти цел тим на Лос Анџелес

Никола Јокиќ пред само два дена влезе во историјата откако стана само третиот кошаркар кој најбрзо стигнал до 20 трипл-дабл учиноци во НБА лигата, а навистина воодушевувачки е тоа што Србинот ја продолжи оваа низа и на мечот со ЛА Клиперс. Јокиќ повторно стигна до трипл-дабл на мечот со Клиперси откако запиша 18 поени, 10 асистенции и 14 скокови, но

Јокиќ се изадначи со Карим Абдул Џабар

Јокиќ се изадначи со Карим Абдул Џабар

Спрскиот кошаркар Никола Јокиќ одигра уште една одлична партија за екипата на Денвер постигнувајќи 18 поени, десет асистенции и 14 скока во триумфот над Лос Анџелес Клиперс. За српскиот центар ова беше 21 трипл – дабл во кариерата со што се изедначи со легендарниот Карим Абдул Џабар. На вечната листата на центри во НБА лигата со остварени трипл-дабл

Маестрална партија на Јокиќ, трипл-дабал и два потези кои ја воодушевија публиката!

Маестрална партија на Јокиќ, трипл-дабал и два потези кои ја воодушевија публиката!

Никола Јокиќ со својот 21. трипл-дабл во НБА кариерата го предводеше Денвер до победа над ЛА Клиперс од 121:100. Јокиќ имаше уште една импресивна партија, постигна 18 поени, имаше 14 скока и 10 асистенции со што стигна до својот 21. трипл-дабл во кариерата. Два негови потези од натпреварот против Клиперс ја возбудија публиката. Додавање со една рака

Јокиќ се изадначи со Карим Абдул Џабар

Јокиќ се изадначи со Карим Абдул Џабар

Спрскиот кошаркар Никола Јокиќ одигра уште една одлична партија за екипата на Денвер постигнувајќи 18 поени, десет асистенции и 14 скока во триумфот над Лос Анџелес Клиперс. За српскиот центар ова беше 21 трипл – дабл во кариерата со што се изедначи со легендарниот Карим Абдул Џабар. На вечната листата на центри во НБА лигата со остварени трипл-дабл

Јокиќ со уште еден трипл-дабл се изедначи со Џабар

Јокиќ со уште еден трипл-дабл се изедначи со Џабар

Никола Јокиќ одигра уште една одлична партија за Денвер постигнувајќи 18 поени, 10 асистенции и 14 скока во триумфот над Лос Анџелес клиперс. За српскиот центар ова беше 21. Триплд-дабл во кариерата со што се изедначи со легендарниот Карим Абдул Џабар. На вечната листата на центри во НБА-лигата со остварени трипл-дабл ефекти е само Вилт Џембрлен со

Никола Јокиќ направи маалска фора и ја крена публиката

Никола Јокиќ направи маалска фора и ја крена публиката

Српскиот репрезентативец игра страшна сезона. Синоќа во триумфот на неговиот Денвер против ЛА Клиперс го оствари петтиот трипл-дабл во сезоната: имаше 18 поени, 14 скока и 10 асистенции. Ама еден потег посебно ја импресионираше цела сала.

Јокиќ со уште еден трипл-дабл се изедначи со Џабар

Јокиќ со уште еден трипл-дабл се изедначи со Џабар

Никола Јокиќ одигра уште една одлична партија за Денвер постигнувајќи 18 поени, 10 асистенции и 14 скока во триумфот над Лос Анџелес клиперс. За српскиот центар ова беше 21. Триплд-дабл во кариерата со што се изедначи со легендарниот Карим Абдул Џабар. На вечната листата на центри во НБА-лигата со остварени трипл-дабл ефекти е само Вилт Џембрлен со

Јокиќ со уште еден трипл-дабл се изедначи со Џабар

Јокиќ со уште еден трипл-дабл се изедначи со Џабар

Јокиќ со уште еден трипл-дабл се изедначи со Џабар Никола Јокиќ одигра уште една одлична партија за Денвер постигнувајќи 18 поени, 10 асистенции и 14 скока во триумфот над Лос Анџелес клиперс. За српскиот центар ова беше 21. Триплд-дабл во кариерата со што се изедначи со легендарниот Карим Абдул Џабар. На вечната листата на центри во НБА-лигата со

Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Играчите на Сан Антонио и на Оклахома синоќа одиграа одличен натпревар, а Спарс стигнаа до победа по дури две продолженија. Ова беше 25-та победа за Спарс сезонава, колку што има и Оклахома, а до победа ги донесе Олдриџ кој постигна дури 56 поени. Кај Тандер најефикасен беше Џорџ со 30 поени. Кошаркарите на Сан Антонио одлично шутираа тројки на овој

Јокиќ со уште еден трипл-дабл се изедначи со Џабар

Јокиќ со уште еден трипл-дабл се изедначи со Џабар

Никола Јокиќ одигра уште една одлична партија за Денвер постигнувајќи 18 поени, 10 асистенции и 14 скока во триумфот над Лос Анџелес клиперс. За српскиот центар ова беше 21. Триплд-дабл во кариерата со што се изедначи со легендарниот Карим Абдул Џабар. На вечната листата на центри во НБА-лигата со остварени трипл-дабл ефекти е само Вилт Џембрлен со