притисни ентер »

Pixel 4a со солидни перформанси и ниска цена доаѓа наскоро
Pixel 4a со солидни перформанси и ниска цена доаѓа наскоро

Pixel 4a со солидни перформанси и ниска цена доаѓа наскоро

Google годинава ќе го повтори рецептот на лансирање на смартфон од средната класа со прифатлива цена од околу 350 евра кој ќе има солидни перформанси и сличен сетап како и Pixel 4. Според најновите информации презентацијата на Pixel 4a моделот ќе се одржи за неколку дена на 3 август. Pixel 4a ќе располага со 5.8 инчен Full HD Plus OLED дисплеј, ќе

Google ќе го претстави Pixel 4a телефонот на 3. август

Google ќе го претстави Pixel 4a телефонот на 3. август

Гласини и протечени информации за Google Pixel 4a смартфонот се појавуваат уште од декември минатата година. Телефонот требаше да биде претставен во мај, во текот на Google I/O 2020 конференцијата, која сепак е откажана поради Ковид-19 пандемијата. Сега Google официјално го навести датумот кога се очекува телефонот да биде претставен. Pixel 4a ќе биде