притисни ентер »

Вардар доминираше и со Јанта Волеј, деби на 14-годишниот Димовски

Вардар доминираше и со Јанта Волеј, деби на 14-годишниот Димовски

Одбојкарите на Вардар лесно и убедливо стигнаа и до втората победа сезонава во домашното одбојкарско првенство. „Црвено-црните“ му гостуваа на тимот на Јанта Волеј и обезбедија убедлива победа од 3:0 (25-15, 25-15, 25-17). Иако Вардар настапи ослабен поради неиграњето на Лепидовски и Џамбазов (се наоѓаат во самоизолација поради контакт со заразено

Вардар како фурија мина низ Кисела Вода, деби на 14-годишниот Димовски

Вардар како фурија мина низ Кисела Вода, деби на 14-годишниот Димовски

Одбојкарите на Вардар лесно и убедливо стигнаа до победата и на вториот овосезонски натпревар, на кој „црвено-црните“ му гостуваа во Кисела Вода на тимот на Јанта Волеј и против кого славеа со 3-0 во сетови (25-15, 25-15, 25-17). Иако Вардар настапи ослабен поради неиграњето на Лепидовски и Џамбазов (се наоѓаат во самоизолација поради контакт со заразено

Вардар доминираше и со Јанта Волеј, деби на 14-годишниот Димовски

Вардар доминираше и со Јанта Волеј, деби на 14-годишниот Димовски

Одбојкарите на Вардар лесно и убедливо стигнаа и до втората победа сезонава во домашното одбојкарско првенство. „Црвено-црните“ му гостуваа на тимот на Јанта Волеј и обезбедија убедлива победа од 3:0 (25-15, 25-15, 25-17). Иако Вардар настапи ослабен поради неиграњето на Лепидовски и Џамбазов (се наоѓаат во самоизолација поради контакт со заразено