притисни ентер »

Знак на протест: Играч на Валенсија одби да позира со банерот против расизмот
Знак на протест: Играч на Валенсија одби да позира со банерот против расизмот

Знак на протест: Играч на Валенсија одби да позира со банерот против расизмот

Поради големиот скандал кој се случи на „Месталја“ изминатиот викенд, сите натпервари во шпанската Ла Лига стартуваа со посебен протокол во новото коло, односно играчите на сите тимови позираа со банер во кој се испраќа јасна порака против расизмот во фудбалот. Таков беше случајот и на натпреварот кој го одиграа Мајорка и Валенсија вчеравечер, но еден

Во знак на револт одбил да се фотографира со банер за антирасизам

Во знак на револт одбил да се фотографира со банер за антирасизам

Францускиот централен бек на Валенсија, Мухтар Диакаби не се приклучи на соиграчите како и играчите на Мајорка кои заедно држеа банер на кој пишуваше СТОП за расизмот, со порака до навивачите да се престане со оваа се почеста појава на стадионите во Шпанија. Пред мечот сите се наредија освен Диакаби кој позади се загреваше. Минатата година францускиот

Играч на Валенсија одби да се слика со пораката за анти-расизам, има причина за тоа!

Играч на Валенсија одби да се слика со пораката за анти-расизам, има причина за тоа!

Пред почетокот на денешниот меч меѓу Мајорка и Валенсија, фудбалерите на двете екипи позираа пред банер против расизмот, сите играчи освен еден. Се работи за фудбалерот Муктар Диакабу, додека другите се сликаа, тој не сакаше да позира па се повлече назад. Фудбалерот на Валенсија пред две години бил жртва на расизам, но тогаш никој не бил казнет поради

Фудбалер на Валенсија одби да позира со пораката за анти-расизам - има причина за тоа!

Фудбалер на Валенсија одби да позира со пораката за анти-расизам - има причина за тоа!

Пред почетокот на денешниот меч меѓу Мајорка и Валенсија, фудбалерите на двете екипи позираа пред банер против расизмот, сите играчи освен еден. Се работи за фудбалерот Муктар Диакабу, додека другите се сликаа, тој не сакаше да позира па се повлече назад. Фудбалерот на Валенсија пред две години бил жртва на расизам, но тогаш никој не бил казнет поради

Во знак на револт одбил да се фотографира со банер за антирасизам

Во знак на револт одбил да се фотографира со банер за антирасизам

Францускиот централен бек на Валенсија, Мухтар Диакаби не се приклучи на соиграчите како и играчите на Мајорка кои заедно држеа банер на кој пишуваше СТОП за расизмот, со порака до навивачите да се престане со оваа се почеста појава на стадионите во Шпанија. Пред мечот сите се наредија освен Диакаби кој позади се загреваше. Минатата година францускиот