притисни ентер »

Харден броеше до 42, Дончиќ на чеор до трипл-дабл
Харден броеше до 42, Дончиќ на чеор до трипл-дабл

Харден броеше до 42, Дончиќ на чеор до трипл-дабл

Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграа пет натпревари. Индивидуално доминираа Џејмс Харден, Лука Дончиќ. Хјустон во Чикаго славеа со 117:94. Импресивна статистика имаше Џејмс Харден 42 поени, 10 скока, девет асистенции и две украдени топки. Далас ја оправдаа фаворитската улога кај Мемфис. Маверикс славеа со 138:122. Лука Дончиќ последниот период го

Голден стејт чекори кон драфт лотаријата во НБА

Голден стејт чекори кон драфт лотаријата во НБА

После поразот од Оклахома сити тандер, екипата на Голден стејт вориорс падна на последното место на табелата во кошаркарската НБА лига, со биланс од две победи и осум порази. Заминувањето на Дурант и повредите на Кари и Томпсон, се покажаа како кобни за овој тим, па како што тргнале, шампионите на Западот од минатата сезона најверојатно нема да стигнат

Лука Дончиќ со уште една блескава партија го предводеше Далас до победа

Лука Дончиќ со уште една блескава партија го предводеше Далас до победа

Далас со 138:122 славеше на гостувањето кај Мемфис, а главна ѕвезда и на овој меч беше Лука Дончиќ. Далас со 138:122 славеше на гостувањето кај Мемфис, а главна ѕвезда и на овој меч беше Лука Дончиќ. Лука Дончиќ има одличен старт на својата втора сезона во НБА лигата, Словенецот е во константна форма и речиси на секој меч е главниот играч на Далас

Голден стејт чекори кон драфт лотаријата

Голден стејт чекори кон драфт лотаријата

По поразот од Оклахома Сити тандер, екипата на Голден стејт вориорс падна на последното место на табелата во кошаркарската НБА лига, со биланс од две победи и осум порази. Заминувањето на Дурант и повредите на Кари и Томпсон, се покажаа како кобни за овој тим, па како што тргнале, шампионите на Западот од минатата сезона најверојатно нема да стигнат

Нова блескава ноќ на Дончиќ и Харден

Нова блескава ноќ на Дончиќ и Харден

Далас со 138:122 славеше на гостувањето кај Мемфис, а своја вецер повторно имаше Лука Дончиќ. Лука Дончиќ продолжува со фантастичните игри и само две асистенции му недостасуваа за нов трипл-дабл во победата на неговиот Далас од 138:122 на гостувањето кај Мемфис. Дончиќ натпреварот го заврши со 24 поени, 14 скокови и осум асистенции. Џејмс Харден одигра

Голден стејт падна на последното место на табелата во НБА лигата

Голден стејт падна на последното место на табелата во НБА лигата

После поразот од Оклахома сити тандер, екипата на Голден стејт вориорс падна на последното место на табелата во кошаркарската НБА лига, со биланс од две победи и осум порази. Заминувањето на Дурант и повредите на Кари и Томпсон, се покажаа како кобни за овој тим, па како што тргнале, шампионите на Западот од минатата сезона најверојатно нема да стигнат

Дончиќ незапирлив, нов пораз на Вориорси

Дончиќ незапирлив, нов пораз на Вориорси

После поразот од Оклахома сити тандер, екипата на Голден Стејт Вориорс падна на последното место на табелата во кошаркарската НБА лига, со биланс од две победи и осум порази. Заминувањето на Дурант и повредите на Кари и Томпсон, се покажаа како кобни за овој тим, па како што тргнале, шампионите на Западот од минатата сезона најверојатно нема да стигнат

Дончиќ не запира,  го реши и Мемфис

Дончиќ не запира,  го реши и Мемфис

Словенечкиот кошаркар беше најзаслужен за шестата победа на Далас маверикс сезонава. Лука Дончиќ продолжува со фантастичните игри и само две асистенции му недостасуваа за нов трипл-дабл во победата на неговиот Далас од 138:122 на гостувањето кај Мемфис. Дончиќ натпреварот го заврши со 24 поени, 14 скокови и осум асистенции. Одлична вечер имаше и Џејмс

Голден стејт чекори кон драфт лотаријата во НБА

Голден стејт чекори кон драфт лотаријата во НБА

После поразот од Оклахома сити тандер, екипата на Голден стејт вориорс падна на последното место на табелата во кошаркарската НБА лига, со биланс од две победи и осум порази. Заминувањето на Дурант и повредите на Кари и Томпсон, се покажаа како кобни за овој тим, па како што тргнале, шампионите на Западот од минатата сезона најверојатно нема да стигнат

Голден стејт со нов пораз во НБА

Голден стејт со нов пораз во НБА

После поразот од Оклахома сити тандер, екипата на Голден стејт вориорс падна на последното место на табелата во кошаркарската НБА лига, со биланс од две победи и осум порази. Заминувањето на Дурант и повредите на Кари и Томпсон, се покажаа како кобни за овој тим, па како што тргнале, шампионите на Западот од минатата сезона најверојатно нема да стигнат