притисни ентер »

Имобиле е „Златната копачка“ на Европа
Имобиле е „Златната копачка“ на Европа

Имобиле е „Златната копачка“ на Европа

Фудбалерот на Лацио Чиро Имобиле официјално е најобриот стрелец во Европа оваа сезона. Единствен кој имаше шанса да го стигне Имобиле беше Кристијано Роналдо, но тој вечерва нема да биде во составо на Јувентус против Рома. Имобиле во минатото коло, во Серија А, постигна гол со кој на првото место го мина Роберт Левандовски. Роналдо сезоната ќе ја заврши

Имобиле е „Златната копачка“ на Европа

Имобиле е „Златната копачка“ на Европа

Фудбалерот на Лацио Чиро Имобиле официјално е најобриот стрелец во Европа оваа сезона. Единствен кој имаше шанса да го стигне Имобиле беше Кристијано Роналдо, но тој вечерва нема да биде во составо на Јувентус против Рома. Имобиле во минатото коло, во Серија А, постигна гол со кој на првото место го мина Роберт Левандовски. Роналдо сезоната ќе ја заврши

Имобиле е третиот Италијанец кој ја освоил Златната копачка на Европа

Имобиле е третиот Италијанец кој ја освоил Златната копачка на Европа

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против Рома. Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против Рома. Роналдо беше единствениот

Имобиле е „Златната копачка“ на Европа

Имобиле е „Златната копачка“ на Европа

Фудбалерот на Лацио Чиро Имобиле официјално е најобриот стрелец во Европа оваа сезона. Единствен кој имаше шанса да го стигне Имобиле беше Кристијано Роналдо, но тој вечерва нема да биде во составо на Јувентус против Рома. Имобиле во минатото коло, во Серија А, постигна гол со кој на првото место го мина Роберт Левандовски. Роналдо сезоната ќе ја заврши

Италија по пауза од 13 години го има најдобриот стрелец во Европа

Италија по пауза од 13 години го има најдобриот стрелец во Европа

Во Серија А треба да се одигра последното коло, а една од двете непознати е веќе решена, Чиро Имобиле е најдобиот стрелец во Италија. Пред последното коло во Серија А кое се игра викендов, Чиро Имобиле се наоѓаше на првото место на листата на најдобри стрелци со 35 гола, еден повеќе од Роберт Левандовски кој одамна заврши со настапите во Бундеслигата

Чиро Имобиле пред Левандовски и Роналдо

Чиро Имобиле пред Левандовски и Роналдо

Чиро Имобиле е најдобриот стрелец во Европа за оваа натпреварувачка сезона 2019/2020. Италијанскиот репрезентативец со 35 погодоци е на првото место на листата на стрелци, и само Кристијано Роналдо кој имаше 31 гол, можеше да ја загрози неговата позиција. Со оглед на тоа што Португалецот нема да настапи вечерва против Рома, тоа автоматски значеше дека

Имобиле стана третиот Италијанец кој ја освоил Златната копачка на Европа

Имобиле стана третиот Италијанец кој ја освоил Златната копачка на Европа

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против Рома. Роналдо беше единствениот фудбалер кој можеше да го стигне Имобиле на листата на стрелците, но Португалецот не е во тимот на Јувентус кој вечерва ќе игра против Рома. Имобиле е прв на

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

Имобиле е новиот добитник на „Златната копачка“

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле, може да се чувствува како сигурен носител на „Златната копачка“ за стрелец број еден на Европа. Ова се случува круг пред крајот на Серија „А“. Причината е што неговиот голем конкурент за наградата во Италија – Кристијано Роналдо, беше отстранет од групата за денешниот натпревар на Јувентус со Рома. Предноста на италијанскиот