притисни ентер »

Зелка манџа
Зелка манџа

Зелка манџа

Ова е една од омилените манџи кои ги правам дома, и која за чудо ја јадат сите. Подготовка: 1. Зелката ја сецкаме на поголеми парчиња, морковот, кромидот, доматот ги сецкаме исто на поголеми коцки, исто така и сувите пиперки и се заедно ставаме во тенџере на оган. 2. Во тенџерето ставаме вода, зачин, црвен пипер, малку масло и се оставаме да се вари