притисни ентер »

Денот кога 15-годишниот Леброн го „прегазил“ големиот Мајкл Џордан
Денот кога 15-годишниот Леброн го „прегазил“ големиот Мајкл Џордан

Денот кога 15-годишниот Леброн го „прегазил“ големиот Мајкл Џордан

Доколку продолжи со исто темпо, Леброн Џејмс ќе се искачи на самиот врв меѓу најдобрите кошаркари на сите времиња. Тронот моментално му припаѓа на Мајкл Џордан, но кариерата на „кралот“ ќе има големи аргументи кои ќе го сместат пред легендарниот играч на Чикаго Булс . Кој би победил во дуел еден на еден во своите најдобри денови, никогаш нема да дознаеме

„Коби беше добар како Џордан. Леброн е нивна комбинација“

„Коби беше добар како Џордан. Леброн е нивна комбинација“

Лос Анџелес, 26. март 2020 (ОХРИДПРЕС) – Шекил О’Нил, поранешен соиграч на трагично починатиот Коби Брајант, направил според помеѓу Мајкл Џордан и Коби. Шекил имал моност да игра против Џордан, во период кога според многумина најдобриот играч на сите времиња беше на залезот на кариерата, додека со Коби предводеше една о најславните генерации на ЛА

„Коби беше добар како Џордан. Леброн е нивна комбинација“

„Коби беше добар како Џордан. Леброн е нивна комбинација“

Шекил О’Нил, поранешен соиграч на трагично починатиот Коби Брајант, направил според помеѓу Мајкл Џордан и Коби. Шекил имал моност да игра против Џордан, во период кога според многумина најдобриот играч на сите времиња беше на залезот на кариерата, додека со Коби предводеше една о најславните генерации на ЛА Лејкерс. Шекил работи како аналитичар за

„Леброн Џејмс е мешавина на Коби Брајант и Мајкл Џордан“

„Леброн Џејмс е мешавина на Коби Брајант и Мајкл Џордан“

Леброн Џејмс е една од најголемите ѕвезди на денешницата во НБА лигата, а можеби и на сите времиња. Со трите титули шампион и четирите МВП признанија, дефинитивно заслужува голема почит кога се зборува за легендите на лигата. Шекил О'Нил низ богатата кариера имаше можност да игра заедно со „кралот“, Двејн Вејд, покојниот Коби Брајант и најчесто против

Шекил О’Нил: Коби беше младиот Џордан, а Леброн…

Шекил О’Нил: Коби беше младиот Џордан, а Леброн…

Во фудбалот вечна дилема е кој е подобар, Меси или Роналдо, а кога станува збор за НБА-лигата, тука главната расправија е за големината на Мајкл Џордан и дали Коби Брајант и Леброн Џејмс успеаја да ја достигнат величината на легендата на Чикаго. Својот став во дискусија на темата го даде и Шекил О’Нил, доминантниот центар кој во текот на кариерата