притисни ентер »

Македонија на полувреме води против Англија
Македонија на полувреме води против Англија

Македонија на полувреме води против Англија

Foto/ EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI Македонија води по првото полувреме против Англија со 1:0, во последниот меч од овој квалификациски циклус. Англија доминираше во поседот во првиот дел, Македонија само неколку пати успеа да мине на противничкиот дел од теренот, но и со таква игра има водство. Англичаните од големиот посед на топката не добија апсолутно

Македонија на полувреме води против Англија

Македонија на полувреме води против Англија

Македонија води по првото полувреме против Англија со 1:0, во последниот меч од овој квалификациски циклус. Англија доминираше во поседот во првиот дел, Македонија само неколку пати успеа да мине на противничкиот дел од теренот, но и со таква игра има водство. Англичаните од големиот посед на топката не добија апсолутно ништо. Најблиску до гол беше

Македонија на полувреме води против Англија

Македонија на полувреме води против Англија

Foto/ EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI Македонија води по првото полувреме против Англија со 1:0, во последниот меч од овој квалификациски циклус. Англија доминираше во поседот во првиот дел, Македонија само неколку пати успеа да мине на противничкиот дел од теренот, но и со таква игра има водство. Англичаните од големиот посед на топката не добија апсолутно

Македонската фудбалска репрезентација води со 1:0 по првото полувреме со Англија

Македонската фудбалска репрезентација води со 1:0 по првото полувреме со Англија

реклама Со голот на Енис Барди во 41. минута, македонската фудбалска репрезентација на полувреме има предност против Англија со 1:0. Барди погоди по изведениот пенал досуден по интервенција на ВАР. При една нафрлена топка, Рико Луис го удри Бојан Миовски, па судијата покажа на белата точка, откако ја прегледа видеоснимката. реклама Натпреварот се игра

Голот на Барди против Англија и ерупцијата на „Градски“

Голот на Барди против Англија и ерупцијата на „Градски“

Македонија игра одлично прво полувреме против Англија и поведе со гол на Енис Барди во 41' минута од пенал. Словачкиот судија Филип Глова гледаше ВАР и досуди пенал по прекршокот на дебитантот Рико Луис над Бојан Миовски.

Барди погоди од „втора“, Македонија води на полувреме против Англија

Барди погоди од „втора“, Македонија води на полувреме против Англија

Македонската фудбалска репрезентација води против Англија со 1-0 по првото полувреме на натпреварот кој се игра на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. „Гордиот албион“ имаше повеќе од играта, ја имаше топката во своите нозе, упати повеќе удари, меѓутоа избраниците на Милевски ја дочекаа својата шанса и успеаа да постигна гол за наше водство

Македонија по првото полувреме води против Англија

Македонија по првото полувреме води против Англија

Избраниците на Боби Милевски направија чудо во Скопје и поведоа против моќната Англија во 41. минута од натпреварот со голот на Енис Барди од пенал. Судијата со мало задоцнување покажа на белата точка, по реакција од ВАР собата поради прекршок врз Миовски. Барди го изведе пеналот, но Пикфорд одбрани, а одбиената топка нашиот играч ја смести во мрежата

📽 БАРДИ ПОГОДИ ОД „ВТОРА“ Македонија води во Скопје на полувреме против Англија

📽 БАРДИ ПОГОДИ ОД „ВТОРА“ Македонија води во Скопје на полувреме против Англија

Македонската фудбалска репрезентација води против Англија со 1-0 по првото полувреме на натпреварот кој се игра на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. „Гордиот Албион“ имаше повеќе од играта, ја имаше топката во своите нозе, упати повеќе удари, меѓутоа избраниците на Милевски ја дочекаа својата шанса и успеаја да постигна гол за наше водство

Ерупција на Градски: Барди промаши пенал, ама пак ѝ донесе водство на Македонија

Ерупција на Градски: Барди промаши пенал, ама пак ѝ донесе водство на Македонија

Македонската фудбалска репрезентација сензационално го почна последниот натпревар од квалификациите за ЕП 2024, откако во финишот од првото полувреме неочекувано поведе во пресметката со Англија, која пред само пет месеци катастрофално не совлада на „Олд Трафорд“ (0-7). Стрелец на погодокот беше Енис Барди, кој остана присебен по промашениот пенал