притисни ентер »

Nissan ја најавува иднината на спортските автомобили со Z Proto
Nissan ја најавува иднината на спортските автомобили со Z Proto

Nissan ја најавува иднината на спортските автомобили со Z Proto

Nissan Z Proto е замена за веќе праисторискиот 370Z – и доаѓа со твин-турбо V6 и мануелен менувач! Од Nissan се прилично директни и кажуваат дека Z Proto е „целосно модерен спортски автомобил“ кој истовремено оддава почит на 50 години историја зад Z-моделите на брендот. Иако Z Proto е прототип, сепак е навистина блиску до серискиот модел кој би требало

Nissan оддава почит на 50-годишното Z наследство со Z Proto

Nissan оддава почит на 50-годишното Z наследство со Z Proto

Nissan ја најави следната генерација од легендарниот Z автомобил, со „темелен модерен спортски автомобил“ кој оддава почит на 50-годишното Z наследство. Новиот Z Proto спортскиот автомобил пристигнува со светла и сјајна жолта флуоросцентна боја на надворешноста, која е користена и на оригиналниот спортски автомобил. Но, финишот на екстериерот не е

Nissan го претстави новиот Z Proto

Nissan го претстави новиот Z Proto

Nissan 370Z беше претставен пред една деценија и веќе одамна ги помина своите најдобри години, а сега пристигнува нов Z автомобил во компанијата Иако продажбата можеби не е како некогаш, Nissan не е подготвен да се откаже од легендарниот Z автомобил. Наместо тоа, тие го најавија моделот за следната генерација со ретро инспирираниот Z Proto. Наречен