притисни ентер »

Јеремиќ: Резолуцијата за санкции против Русија е кукавичко јајце на Вучиќ за опозицијата
Јеремиќ: Резолуцијата за санкции против Русија е кукавичко јајце на Вучиќ за опозицијата

Јеремиќ: Резолуцијата за санкции против Русија е кукавичко јајце на Вучиќ за опозицијата

Откако потпретседателот на Собранието Борко Стефановиќ од опозиционата ССП на Драган Ѓилас достави предлог резолуција до собраниската Комисија за надворешни работи за усогласување на надворешната политика на Србија со политиката на ЕУ, со која се предлага воведување соодветен пакет санкции против Русија, во Србија прво реагираше рускиот амбасадор во

Јеремиќ: Резолуцијата за санкции против Русија е кукавичко јајце на Вучиќ за опозицијата

Јеремиќ: Резолуцијата за санкции против Русија е кукавичко јајце на Вучиќ за опозицијата

Откако потпретседателот на Собранието Борко Стефановиќ од опозиционата ССП на Драган Ѓилас достави предлог резолуција до собраниската Комисија за надворешни работи за усогласување на надворешната политика на Србија со политиката на ЕУ, со која се предлага воведување соодветен пакет санкции против Русија, во Србија прво реагираше рускиот амбасадор во

Србија: Резолуцијата за санкции против Русија е кукавичко јајце на Вучиќ за опозицијата

Србија: Резолуцијата за санкции против Русија е кукавичко јајце на Вучиќ за опозицијата

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC Откако потпретседателот на Собранието Борко Стефановиќ од опозиционата ССП на Драган Ѓилас достави предлог резолуција до собраниската Комисија за надворешни работи за усогласување на надворешната политика на Србија со политиката на ЕУ, со која се предлага воведување соодветен пакет санкции против Русија, во Србија прво реагираше

Лидерот на српската опозиција со критики кон Вучиќ околу Резолуцијата за санкции кон Русија

Лидерот на српската опозиција со критики кон Вучиќ околу Резолуцијата за санкции кон Русија

Лидерот на српската опозиција со критики кон Вучиќ околу Резолуцијата за санкции кон Русија Б.Б. Пред 39 секунди Фото: EPA/SRDJAN SUKI Откако потпретседателот на Собранието Борко Стефановиќ од опозиционата ССП на Драган Ѓилас достави предлог резолуција до собраниската Комисија за надворешни работи за усогласување на надворешната политика на Србија

Горд сум што успеавме да го зачуваме мирот, истакна Вучиќ

Горд сум што успеавме да го зачуваме мирот, истакна Вучиќ

Фото: Фејсбук / Александар Вучиќ Горд сум што успеавме да го зачуваме мирот во неделата зад нас, објави српскиот претседател Александар Вучиќ на својот Инстаграм профил. Александар Вучиќ посебно им се заблагодари на Србите од Косово и Метохија. – Посебно сум им благодарен на нашите луѓе од Косово и Метохија што покажаа дека по децении терор се уште

Јеремиќ: Резолуцијата за санкции против Русија е кукавичко јајце на Вучиќ за опозицијата

Јеремиќ: Резолуцијата за санкции против Русија е кукавичко јајце на Вучиќ за опозицијата

Откако потпретседателот на Собранието Борко Стефановиќ од опозиционата ССП на Драган Ѓилас достави предлог резолуција до собраниската Комисија за надворешни работи за усогласување на надворешната политика на Србија со политиката на ЕУ, со која се предлага воведување соодветен пакет санкции против Русија, во Србија прво реагираше рускиот амбасадор во

Опозицискиот лидер во Србија го критикува Вучиќ: Бара воведување на санкции за Русија

Опозицискиот лидер во Србија го критикува Вучиќ: Бара воведување на санкции за Русија

Откако потпретседателот на Собранието Борко Стефановиќ од опозиционата ССП на Драган Ѓилас достави предлог резолуција до собраниската Комисија за надворешни работи за усогласување на надворешната политика на Србија со политиката на ЕУ, со која се предлага воведување соодветен пакет санкции против Русија, во Србија прво реагираше рускиот амбасадор во

Вучиќ: Горд сум што успеавме да го зачуваме мирот

Вучиќ: Горд сум што успеавме да го зачуваме мирот

Горд сум што успеавме да го зачуваме мирот во неделата зад нас, објави српскиот претседател Александар Вучиќ на Инстаграм профилот „buducnostsrbijeav“. Александар Вучиќ посебно се заблагодари на српскиот народ од Косово. „Посебно сум им благодарен на нашите луѓе од Косово и Метохија што покажаа дека по децении терор се уште се борат за своето огниште,

Вучиќ: Горд сум што го зачувавме мирот!

Вучиќ: Горд сум што го зачувавме мирот!

Горд сум што успеавме да го зачуваме мирот во неделата зад нас, објави српскиот претседател Александар Вучиќ на Инстаграм. Александар Вучиќ посебно се заблагодари на српскиот народ од Косово. „Посебно сум им благодарен на нашите луѓе од Косово и Метохија што покажаа дека по децении терор се уште се борат за своето огниште, за децата, за нашата иднина

Вучиќ: не го сакаме Косово во ОН и што сега? ќе не бомбардирате?

Вучиќ: не го сакаме Косово во ОН и што сега? ќе не бомбардирате?

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека медиумите погрешно пренеле дека Европскиот парламент вчера има донесено резолуција во која се бара воведувае санкции спрема Русија, или во спротивно ќе и бидат ускратени пристапните фондови на ЕУ, оценувајќи дека ЕП донел само препораки, јави дописникот на МИА од Белград. -Ако на 79 отсто од пратениците