притисни ентер »

Скандал во НБА: Вејтерс предозиран со бомбони полни со ТХЦ
Скандал во НБА: Вејтерс предозиран со бомбони полни со ТХЦ

Скандал во НБА: Вејтерс предозиран со бомбони полни со ТХЦ

Случајот со Дион Вејтерс сепак не е така смешен како што изгледаше на самиот почеток. Првичните информации беа дека кошаркарот на Мајами Хит се предозирал со гумени бомбони. Веста на американските медиуми главно била сфатена како шега, па така имаше разни пишувања на социјалните мрежи. Меѓутоа, еден ден подоцна била откриена целата вистина. Не се во

Нападот на паника не бил поради гумени бомбони, туку од марихуана

Нападот на паника не бил поради гумени бомбони, туку од марихуана

Кошаркарот на Мајами хит изгледа се предозирал со ТХЦ колачиња пред полетувањето. Бекот на Мајами хит, Дион Вејтерс (27), имал напад на паника за време на летот додека тимот патувал од Феникс кон Лос Анџелес , и тоа не од страв од летање, туку бидејќи наводно се прејал од гумени бомбони. По слетувањето, му била укажана лекарска помош, и не настапи

НБА играч добил напад во авион , откако се предозирал со гумени бомбони

НБА играч добил напад во авион , откако се предозирал со гумени бомбони

Тој можеби конечно ќе заиграше против  ЛА Лејкерс синоќа, но направи уште една глупост. Енди Слејтер од FOX Sports 640 за прв пат пријавил дека на еден играч му е потребна медицинска помош на летот од Феникс кон Лос Анџелес. Вејтерс добил грчеви и се онесвестил во авионот откако изел премногу гумени бомбони. Кога го разбудиле при слетувањето, добил

НБА-играч се предозирал со гумени бомбони

НБА-играч се предозирал со гумени бомбони

Кошаркарот на Мајами Хит Дион Вејтерс се онесвестил во авион откако претходно консумирал голема количина на гумени бомбони. Бизарниот детал се случил во текот на летото од Мајами кон Лос Анџелес. Вејтерс паднал во несвест, поради што веднаш му била укажана лекарска помош. Бекот не играше против ЛА Лејкерс во натпреварот кој неговиот соиграчи го загубија

Бизарно: Кошаркар на Мајами се онесвестил од премногу – гумени бомбони!

Бизарно: Кошаркар на Мајами се онесвестил од премногу – гумени бомбони!

Бизарно: Кошаркар на Мајами се онесвестил од премногу – гумени бомбони! Кошаркарот на Мајами, Дион Вејтерс утринава не играше против Лос Анџелес лејкерс во „Стејплс центарот“ и тоа поради неверојатно бизарна причина. Вејтерс наводно се онесвестил во авионот откако изел премногу гумени бомбони. Соиграчите го разбудиле кога авионот слетал во Лос Анџелес

И ова го има во НБА лигата: Ѕвезда на Мајами се предозирала со гумени бомбони и паднала во несвест

И ова го има во НБА лигата: Ѕвезда на Мајами се предозирала со гумени бомбони и паднала во несвест

НБА лигата освен супер кошарка и квалитетни, атрактивни потези, акции ни нуди и навистина чудни и бизарни ситуации на терените и надвор од него. Уште една од низата на такви ни доаѓа од Мајами Хит или во случајот се работи за членот на оваа екипа Дион Вејтерс. Тој требаше да го одигра својот прв меч во оваа сезона против Лос Анџелес Лејкерс, но верувале

Неверојатно: НБА кошаркар се предозирал со бомбони во авион и се онесвестил

Неверојатно: НБА кошаркар се предозирал со бомбони во авион и се онесвестил

Дион Вејтерс синоќа требаше да го одигра првиот меч сезонава во дресот на Мајами Хит откако клубот поради недолично однесување го суспендираше за првите девет натпревари. Можеби и конечно ќе заиграше против ЛА Лејкерс, но направи невидена глупост. Енди Слејтер од „Фокс Спортс“ прво јави дека на летот на Хит од Феникс во Лос Анџелес на еден играч му

Најбанална причина за да не игра: Се прејал гумени бомбони и паднал во несвест

Најбанална причина за да не игра: Се прејал гумени бомбони и паднал во несвест

И тоа го има во НБА Мајами загуби на гостувањето кај Лос Анџелес лејкерс со 95:80, а на овој меч се очекуваше дебито во новата сезона да го има Дион Вајтерс. Тоа е играчот кој ги пропушти првите девет средби од сезоната откако доби клупска суспензија поради недолично однесување. Синоќа се очекуваше да заигра, но повторно не беше на теренот, а официјалното

Бизарно: кошаркар на Мајами се онесвестил од премногу – гумени бомбони!

Бизарно: кошаркар на Мајами се онесвестил од премногу – гумени бомбони!

Кошаркарот на Мајами, Дион Вејтерс утринава не играше против Лос Анџелес лејкерс во „Стејплс центарот“ и тоа поради неверојатно бизарна причина. Вејтерс наводно се онесвестил во авионот откако изел премногу гумени бомбони. Соиграчите го разбудиле кога авионот слетал во Лос Анџелес по што кошаркарот добил епилептичен напад, потврдуваат американските

Бизарно: Кошаркар на Мајами се онесвестил од премногу - гумени бомбони!

Бизарно: Кошаркар на Мајами се онесвестил од премногу - гумени бомбони!

Кошаркарот на Мајами, Дион Вејтерс утринава не играше против Лос Анџелес лејкерс во „Стејплс центарот“ и тоа поради неверојатно бизарна причина. Вејтерс наводно се онесвестил во авионот откако изел премногу гумени бомбони. Соиграчите го разбудиле кога авионот слетал во Лос Анџелес по што кошаркарот добил епилептичен напад, потврдуваат американските