притисни ентер »

Вујовиќ замина од Загреб
Вујовиќ замина од Загреб

Вујовиќ замина од Загреб

Југословенската ракометна легенда, поранешен предводник на Вардар и селектор на Македонија, Веселин Вујовиќ не е повеќе тренер на ППД Загреб. Утрово, како бомба одекна информацијата за заминувањето на легендарниот стратег од редовите на „плинарите“. Хрватската јавност е шокирана од оваа ситуација, затоа што пријателството и довербата меѓу Вујовиќ и

Вујо си замина од Загреб, можно ли е романтично враќање во Вардар?

Вујо си замина од Загреб, можно ли е романтично враќање во Вардар?

Веселин Вујовиќ поради приватни причини го напушти ППД Загреб, сега е слободен тренер а кога се знае дека Самсоненко веќе не е сопственик на Вардар, неговото име природно се поврзува со црвено-црните. Веселин Вујовиќ поради приватни причини го напушти ППД Загреб, сега е слободен тренер а кога се знае дека Самсоненко веќе не е сопственик на Вардар,

Вујовиќ: Не можам да сум на две места одеднаш, со задоволство ќе се вратам во Загреб

Вујовиќ: Не можам да сум на две места одеднаш, со задоволство ќе се вратам во Загреб

Веселин Вујовиќ не е повеќе тренер на ППД Загреб. Некогашниот стратег на Вардар за хрватските медиуми објасни зошто се одлучил за ваков потег. „За жал, од лични причини го напуштам клубот. Мора да се вратам во Србија, не можам да бидам на две места во исто време. Кога ќе го репам проблемот што го имам со задоволство ќе се вратам во Загреб. Му благодарам

Вујовиќ: Не можам да сум на две места одеднаш, со задоволство ќе се вратам во Загреб

Вујовиќ: Не можам да сум на две места одеднаш, со задоволство ќе се вратам во Загреб

Веселин Вујовиќ не е повеќе тренер на ППД Загреб. Некогашниот стратег на Вардар за хрватските медиуми објасни зошто се одлучил за ваков потег. „За жал, од лични причини го напуштам клубот. Мора да се вратам во Србија, не можам да бидам на две места во исто време. Кога ќе го репам проблемот што го имам со задоволство ќе се вратам во Загреб. Му благодарам

Се враќа ли Вујо - миленикот на навивачите на Вардар?

Се враќа ли Вујо - миленикот на навивачите на Вардар?

Веселин Вујовиќ од денеска не е повеќе тренер на ППД Загреб и си заминува од овој клуб со кој во последниот период поради коронавирусот не можеше да одржува тренинзи. Тој изјави дека се повлекува од приватни причини, но веднаш стартуваат шпекулациите дека ова може да значи подготовка за негово враќање во Вардар. Сега во Вардар одново претседател е

Се враќа ли Вујо - миленикот на навивачите на Вардар?

Се враќа ли Вујо - миленикот на навивачите на Вардар?

Веселин Вујовиќ од денеска не е повеќе тренер на ППД Загреб и си заминува од овој клуб со кој во последниот период поради коронавирусот не можеше да одржува тренинзи. Тој изјави дека се повлекува од приватни причини, но веднаш стартуваат шпекулациите дека ова може да значи подготовка за негово враќање во Вардар. Сега во Вардар одново претседател е

Вујовиќ замина од ППД Загреб

Вујовиќ замина од ППД Загреб

Веселин Вујовиќ повеќе не е тренер на ракометарите на Загреб. Црногорскиот тренер во својот втор мандат во Загреб на клупата на ракометниот клуб се задржа шест месеци. „Веселин Вујовиќ повеќе не е тренер на ППД Загреб. Од позицијата отстапи од лични причини. Му посакуваме среќа во понатамошната работа. Благодариме Вујо“, стои во клупското соопштение

Веселин Вујовиќ ненадејно го напушти ППД Загреб

Веселин Вујовиќ ненадејно го напушти ППД Загреб

Веселин Вујовиќ го заврши својот втор мандат на клупата на ППД Загреб по само осум месеци. Неговото заминување ги шокираше сите, но се чини дека овој ракометен стручњак имаше добри причини за ваквата радикална одлука, оставајќи го клубот буквално преку ноќ. Финансиската криза предизвикана од пандемијата на коронавирус ги погодува сите, а тоа ќе има

Вујовиќ замина од ППД Загреб

Вујовиќ замина од ППД Загреб

Веселин Вујовиќ повеќе не е тренер на ракометарите на Загреб. Црногорскиот тренер во својот втор мандат во Загреб на клупата на ракометниот клуб се задржа шест месеци. „Веселин Вујовиќ повеќе не е тренер на ППД Загреб. Од позицијата отстапи од лични причини. Му посакуваме среќа во понатамошната работа. Благодариме Вујо“, стои во клупското соопштение

Вујовиќ повторно го напушти ППД Загреб

Вујовиќ повторно го напушти ППД Загреб

По втор пат во тренерската кариера Веселин Вујовиќ ја напушти клупата на ППД Загреб. Легендарниот бек, поранешен тренер на РК Вардар, овојпат одлучи да си замине од клубот на сопствена иницијатива поради лични причини. „Веселин Вујовиќ повеќе не е тренер на ракометниот клуб ППД Загреб! Поради лични причини отстапи од оваа позиција и го напушта Загреб