притисни ентер »

Црн билтен: Дрога во затворот во Штип, тешко повредена во автобус во Скопје, насилство во повеќе градови
Црн билтен: Дрога во затворот во Штип, тешко повредена во автобус во Скопје, насилство во повеќе градови

Црн билтен: Дрога во затворот во Штип, тешко повредена во автобус во Скопје, насилство во повеќе градови

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија – Одделение за недозволена трговија со дрога, до надлежното Основно јавно обвинителство – Скопје поднесе кривична пријава против  Д.Т.(28) од Скопје поради основано сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции

Црн билтен: Скопјанка касната од куче, претреси за дроги, исчезнато девојче

Црн билтен: Скопјанка касната од куче, претреси за дроги, исчезнато девојче

СВР Скопје – Единица за недозволена трговија – Одделение за недозволена трговија со дрога до скопското Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Д.К.(29) од Скопје поради основано сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“. При претрес на пријавениот

Приведен крадец од Прилеп, украдените мобилни телефони во вредност од околу 400.000 денари вратени

Приведен крадец од Прилеп, украдените мобилни телефони во вредност од околу 400.000 денари вратени

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп, поднесе кривична пријава против Г.Д.(47) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“, казниво по член 236 од Кривичниот законик на Република Македонија. Во периодот од 06.01.2019 година до 08.01.2019 година пријавениот