притисни ентер »

Селекторот Брестовац и РФМ раскинаа 1,5 година пред истекот на договорот
Селекторот Брестовац и РФМ раскинаа 1,5 година пред истекот на договорот

Селекторот Брестовац и РФМ раскинаа 1,5 година пред истекот на договорот

Безличниот настап на Македонија на 27. Светско првенство го чинеше селекторот Данило Брестовац предвремен раскин на договорот со Ракометната федерација на Македонија, 1,5 година пред истекот. „Ракометната Федерација на Македонија би сакала да ја извести јавноста дека македонската куќа на ракометот и Данило Брестовац на 26 јануари 2021 година заемно

РФМ се раздели со Брестовац

РФМ се раздели со Брестовац

Ракометната Федерација на Македонија би сакала да ја извести јавноста дека македонската куќа на ракометот и г. Данило Брестовац, на 26 јануари 2021 г., взаемно се спогодија да ја прекинат соработката околу ангажманот на машките ракометни сениори. Данило Брестовац ја извршуваше оваа функција во период јуни 2019 – јануари 2021 година.

КОМЕНТАР: Стигна сметката од Египет, ја плати Брестовац

КОМЕНТАР: Стигна сметката од Египет, ја плати Брестовац

Пишува: Ристо Ѓамовски, главен уредник на g-sport.mk Македонската репрезентација го одигра своето најлошо светско првенство досега. Толку лошо, што го засенија и пласманот во главна рунда и направија да не е битно на кое место го завршија. Единственото полошо од играта беа коментарите за играта. Откако тие станаа бесплатни и достапни за секого, привилегијата

Разделбата со Брестовац е логичен потег!

Разделбата со Брестовац е логичен потег!

По се она што се случуваше на СП во Египет, каде Македонија го заврши Мундијалот на 23 место со пет порази и само една победа, Данило Брестовац не е веќе селектор. Ова официјално во текот на денот го сопшти Ракометната федерација на Македонија. Па така за почеток на својата завршна анализа, Ристо Магдинчев го коментира и ова, дека Брестовац не е веќе

РФМ и Брестовац ја прекинаа соработката

РФМ и Брестовац ја прекинаа соработката

Данило Брестовац повеќе не е селектор на ракоемтната репрезенатција на Македонија. Селекторот и Ракометната федерација на Македонија (РФМ) договориле спогодбен раскин на договорот. „Ракометната федерација на Македонија би сакала да ја извести јавноста дека македонската куќа на ракометот и г. Данило Брестовац, на 26 јануари 2021 г., взаемно се спогодија

Брестовац нема повеќе да ја води македонската ракометна репрезентација

Брестовац нема повеќе да ја води македонската ракометна репрезентација

Македонската ракометна репрезентација остана без тренер. Досегашниот тренер Данило Брестовац веќе не е селектор. Ова го соопштија на својата официјална страница од федерацијата. -Ракометната Федерација на Македонија би сакала да ја извести јавноста дека македонската куќа на ракометот и г. Данило Брестовац, на 26 јануари 2021 г., взаемно се спогодија

Брестовац повеќе не е селектор на ракометната репрезентација

Брестовац повеќе не е селектор на ракометната репрезентација

Данило Брестовац веќе не е селектор на ракометната репрезентација на Македонија. Од Ракометната федерација соопштија дека со Брестовац се договориле за взаемен прекин на соработката. Брестовац беше селектор на репрезентацијата од јуни 2019 година. „Ракометната Федерација на Македонија би сакала да ја извести јавноста дека македонската куќа на ракометот

Брестовац повеќе не е селектор на ракометната репрезеннтација

Брестовац повеќе не е селектор на ракометната репрезеннтација

Данило Брестовац веќе не е селектор на ракометната репрезентација на Македонија. По слабиот настап на репрезентацијата на Светското првенство во Египет, од Ракометната федерација соопштија дека со Брестовац се договориле за взаемен прекин на соработката. Брестовац беше селектор на репрезентацијата од јуни 2019 година. „Ракометната Федерација на Македонија