притисни ентер »

Вучиќ: На Европско навивавме за Македонија, сега на Светско очекувам Македонците да скокаат за Србија
Вучиќ: На Европско навивавме за Македонија, сега на Светско очекувам Македонците да скокаат за Србија

Вучиќ: На Европско навивавме за Македонија, сега на Светско очекувам Македонците да скокаат за Србија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ очекува голема поддршка од Македонците за Србија на Мундијалот во Катар. Вечерва со почеток од 20:00 часот го играат првиот натпревар против Бразил, а Вучиќ верува дека најголемиот дел од Македонците ќе навиваат за Србија. „Верувам дека и браќата Македонци, односно најголемиот дел на Македонија, ќе скокаат

Вучиќ: На Европско навивавме за Македонија, сега на Светско очекувам Македонците да скокаат за Србија

Вучиќ: На Европско навивавме за Македонија, сега на Светско очекувам Македонците да скокаат за Србија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ очекува голема поддршка од Македонците за Србија на Мундијалот во Катар. Вечерва со почеток од 20:00 часот го играат првиот натпревар против Бразил, а Вучиќ верува дека најголемиот дел од Македонците ќе навиваат за Србија. „Верувам дека и браќата Македонци, односно најголемиот дел на Македонија, ќе навиваат

Вучиќ: Очекувам браќата Македонци вечерва да навиваат за Србија

Вучиќ: Очекувам браќата Македонци вечерва да навиваат за Србија

Вучиќ: Очекувам браќата Македонци вечерва да навиваат за Србија Србија вечерва игра натпревар против Бразил на Светското првенство, а еуфоријата во Србија пред првиот натпревар на Мундијалот е огромна. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ пред овој натпревар порача дека очекува и Македонците вечерва да дадат поддршка на српската селекција. Токму

Вучиќ: На ЕВРО навивав за Македонија, сега е време нашите браќа Македонци да ни возвратат

Вучиќ: На ЕВРО навивав за Македонија, сега е време нашите браќа Македонци да ни возвратат

Фудбалската репрезентација на Србија вечерва ќе го одигра премиерниот меч на Светското првенство во Катар каде во 1. коло од групата Г ќе се сретне со еден од најголемите фаворити за освојување на титулата, селекцијата на Бразил. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ ги повика сите Македонци да навиваат на овој шампионат за Србија. „Верувам дека

Очекувам и браќа Македонци вечерва да навиваат за Србија против Бразил, кажа Вучиќ

Очекувам и браќа Македонци вечерва да навиваат за Србија против Бразил, кажа Вучиќ

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека очекува и Македонците вечерва да навиваат за српската репрезентација, која го почнува настапот на Светското првенство во Катар со дуелот со Бразил. Тој смета дека за Србија ќе се навива и во Република Српска, Црна Гора и Косово. „Верувам дека и браќата Македонци, односно најголемиот дел на Северна

Вучиќ: Ние навивавме за Македонија на ЕП, сега очекувам браќата Македонци да навиваат за Србија

Вучиќ: Ние навивавме за Македонија на ЕП, сега очекувам браќата Македонци да навиваат за Србија

Србија вечерва го почнува Мундијалот во Катар со меч против еден од најголемите фаворити, а тоа е Бразил. Натпреварот се игра од 20 часот, а српскиот претседател Александар Вучиќ кажа дека очекува поддршка од Македонците. „Верувам дека браќата Македонци, односно најголем дел од нив ќе навиваат за Србија, како ние што навивавме за нив на ЕП“, кажа Вучиќ

Вучиќ: Очекувам браќата Македонци вечерва да навиваат за Србија

Вучиќ: Очекувам браќата Македонци вечерва да навиваат за Србија

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Србија вечерва игра натпревар против Бразил на Светското првенство, а еуфоријата во Србија пред првиот натпревар на Мундијалот е огромна. Србија на Бразил, Ето прогнозира, Инфлуенсерот Роналдо - 5 ден ↓↓↓ Претседателот на Србија, Александар Вучиќ пред овој натпревар порача дека

Вучиќ: Навивавме за Македонија на ЕП, сега очекувам Македонците да „скокаат“ за Србија!

Вучиќ: Навивавме за Македонија на ЕП, сега очекувам Македонците да „скокаат“ за Србија!

Жешката спортска атмосфера во северното соседство се очекува дека да кулминира, со оглед што фудбалската репрезентација на Србија денеска ќе го одигра првиот меч на СП во Катар и тоа против еден од најголемите фаворити за златото, селекцијата на Бразил (20 часот). Овој меч е топ-тема во сите дискусии, па не зачудува што и српскиот претседател се осврна

Вучиќ: Очекувам браќата Македонци вечерва да навиваат за Србија

Вучиќ: Очекувам браќата Македонци вечерва да навиваат за Србија

Очекувам и браќата Македонци, односно најголемиот дел на Македонија да навива за Србија, како што ние навивавме за нив на Европското првенство, вели претседателот на Србија, Александар Вучиќ, Вечерва српската фудбалска репрезентација го почнува настапот на Светското првенство во Катар со дуелот со Бразил. Вучич смета дека покрај во Македонија, за Србија