притисни ентер »

Вестбрук гледа кон Мајами
Вестбрук гледа кон Мајами

Вестбрук гледа кон Мајами

Расел Вестбрук може да се пресели во Мајами пред почетокот на сезоната во НБА, вели „ESPN“. Според соопштението, преминувањето на ѕвездата на Оклахома Сити во Хит е „неизбежно“, бидејќи само „жешките“ можат да ја преземат голема плата на Рас, како и неговиот напорен карактер. Вестбрук веќе рече дека е отворен за можноста да игра за Хит и се чини дека

Еве што бара Оклахома Сити за трансферот на Вестбрук

Еве што бара Оклахома Сити за трансферот на Вестбрук

Управата на Оклахома Сити ја изненади јавноста со одлуката да направи драстични промени ова лето. Најпрво се откажа од Пол Џорџ, а сега сака да се ослободи и од првата ѕвезда и човекот кој е најплатен во екипата, Расел Вестбрук. Екипата на Мајами е најсериозен кандидат за неговиот потпис, а за тоа ќе мора да исполни неколку барања на Тандерси. Генералниот

Уште еден земјотрес во НБА – Вестбрук во Хјустон, Пол во Оклахома

Уште еден земјотрес во НБА – Вестбрук во Хјустон, Пол во Оклахома

Mark D. Smith-USA TODAY Sports Најкорисниот играч во НБА за сезоната 2016/17 повторно ќе игра во тандем со Џејмс Харден. Оклахома и Хјустон направија трејд по кој Расел Вестбрук е испратен во Тандер во замена за Крис Пол и пикови во првата рунда од драфтот во 2024 и 2026 година. Интерес за 30-годишниот плејмејкер покажа и Мајами Хит, но понудата од

Вестбрук формира динамично дуо во Мајами покрај Батлер!?

Вестбрук формира динамично дуо во Мајами покрај Батлер!?

Сега е и официјално дека Расел Вестбрук сигурно ќе си замине од екипата на Оклахома Сити. Наводно, за време на разговорите со челниците тој беше обвинет за сите неуспеси на клубот во последните неколку сезони. Поради тоа динамичниот плејмејкер ќе си побара друга средина каде ќе се обиде да го наметне својот огромен талент. Претходно се споменуваше

Вестбрук по 11 години си заминува од Оклахома

Вестбрук по 11 години си заминува од Оклахома

Новинарот на „ЕСПН“, Адријан Војнаровски објави дека Расел Весбтурк би можел да ја напушти Оклахома по 11 години, а како следен клуб во неговата кариера се споменува Мајами. Мајами се надева дека ќе може Вестбрук да заигра заедно со Џими Батлер, па така тие би добиле дополнителен квалитет во екипата. Вестбрук не сака да губи време, па не ги разгледувал

Што ќе прави Вестбрук по вероломството на Џорџ?

Што ќе прави Вестбрук по вероломството на Џорџ?

Беа споени за големи дострели, се разделија како никогаш да не играле заедно. Можеби не се играчите во прашање, туку подземните води во градот. Пол Џорџ си замина со првиот (сериозен) воз од Оклахома Сити, Расел Вестбрук остана на цедило. Агентот на кошаркарот и раководството на франшизата интензивно работат на идеалното решение за најверниот, кој