притисни ентер »

Ќе ја искористи ли Сити предноста, или ПСЖ ќе се избори за ново финале?
Ќе ја искористи ли Сити предноста, или ПСЖ ќе се избори за ново финале?

Ќе ја искористи ли Сити предноста, или ПСЖ ќе се избори за ново финале?

Манчестер Сити и ПСЖ вечерва ќе го дадат првиот патник во финалето на Лигата на шампионите. Сити сега се наоѓа на чекор кон своето прво финале во историјата во ЛШ, со победата во Париз од 1:2. Сепак, во изминатите години ЛШ приреди многу изненадувања, па така не треба да се отпише ниту ПСЖ кој ќе се бори за своето второ финале во последните две години

Гвардиола десет години не бил во финале, а Манчестер сити никогаш не стигнал дотаму

Гвардиола десет години не бил во финале, а Манчестер сити никогаш не стигнал дотаму

Пеп предупредува дека полуфиналињата се психички потешки за играње од финалните средби. Менаџерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, изјави дека реванш-натпреварот од полуфиналето против ПСЖ ќе биде најтежок за неговиот тим во оваа сезона. Граѓаните победија со 2-1 во Париз на првиот меч и се наоѓаат на чекор од за нив историски прв пласман во финале

ПСЖ без Мбапе против Манчестер сити

ПСЖ без Мбапе против Манчестер сити

ПСЖ, вечерва гостуваат на „Етихад“, кај Манчестер сити, во полу-финалниот реванш, во Лигата на шампионите. „Светците“ ќе имаат тешка задача да се изборат за пласман во финалето, бидејќи првиот меч одигран пред шест дена во Париз им припадна на фудбалерите на Манчестер сити (2:1). ПСЖ во финалето ќе одат доколку забележат победа од два гола, или доколку

ПСЖ без Мбапе против Манчестер сити

ПСЖ без Мбапе против Манчестер сити

ПСЖ, вечерва гостуваат на „Етихад“, кај Манчестер сити, во полу-финалниот реванш, во Лигата на шампионите. „Светците“ ќе имаат тешка задача да се изборат за пласман во финалето, бидејќи првиот меч одигран пред шест дена во Париз им припадна на фудбалерите на Манчестер сити (2:1). ПСЖ во финалето ќе одат доколку забележат победа од два гола, или доколку

ПСЖ без Мбапе против Манчестер сити

ПСЖ без Мбапе против Манчестер сити

ПСЖ, вечерва гостуваат на „Етихад“, кај Манчестер сити, во полу-финалниот реванш, во Лигата на шампионите. „Светците“ ќе имаат тешка задача да се изборат за пласман во финалето, бидејќи првиот меч одигран пред шест дена во Париз им припадна на фудбалерите на Манчестер сити (2:1). ПСЖ во финалето ќе одат доколку забележат победа од два гола, или доколку

Нејмар: Ќе го дадам најдоброто за да обезбедиме финале, дури и ако значи да умрам на теренот

Нејмар: Ќе го дадам најдоброто за да обезбедиме финале, дури и ако значи да умрам на теренот

Најскапиот играч во историјата на фудбалот испрати оптимистичка изјава до сите навивачи на ПСЖ. Нејмар кој вечерва ќе го предводи ПСЖ против Манчестер Сити во полуфиналниот реванш во Лигата на шампионите, уверува дека ова е меч „да се биде или не“. „Ова ќе биде исклучително тежок натпревар против Манчестер Сити, но мора да веруваме, без разлика што

Мначестер сити ќе има полесна задача да се пласира во финалето од ЛШ ако Мбапе го нема во тимот на ПСЖ

Мначестер сити ќе има полесна задача да се пласира во финалето од ЛШ ако Мбапе го нема во тимот на ПСЖ

Лидерот во англиската фудбалска премиерлигашка конкуренција Манчестер сити вечерва (21 ч.) на „Етихад“ во реванш полуфиналниот натпрееавр од Лигата на шампионите, го пречекува францускиот ПСЖ со предност од еден гол по првиот меч во Париз (2:1). Вториот полуфинален натпреавр Челзи -Реал Мадрид (1:1) се игра утревечер во истиот термин во Лондон. Тимот

Ќе ја искористи ли Сити предноста, или ПСЖ ќе се избори за ново финале?

Ќе ја искористи ли Сити предноста, или ПСЖ ќе се избори за ново финале?

Манчестер Сити и ПСЖ вечерва ќе го дадат првиот патник во финалето на Лигата на шампионите. Сити сега се наоѓа на чекор кон своето прво финале во историјата во ЛШ, со победата во Париз од 1:2. Сепак, во изминатите години ЛШ приреди многу изненадувања, па така не треба да се отпише ниту ПСЖ кој ќе се бори за своето второ финале во последните две години

ПСЖ без Мбапе против Манчестер сити

ПСЖ без Мбапе против Манчестер сити

ПСЖ, вечерва гостуваат на „Етихад“, кај Манчестер сити, во полу-финалниот реванш, во Лигата на шампионите. „Светците“ ќе имаат тешка задача да се изборат за пласман во финалето, бидејќи првиот меч одигран пред шест дена во Париз им припадна на фудбалерите на Манчестер сити (2:1). ПСЖ во финалето ќе одат доколку забележат победа од два гола, или доколку

Лига на шампионите: Манчестер сити – ПСЖ

Лига на шампионите: Манчестер сити – ПСЖ

ПСЖ, вечерва гостуваат на „Етихад“, кај Манчестер сити, во полу-финалниот реванш, во Лигата на шампионите. „Светците“ ќе имаат тешка задача да се изборат за пласман во финалето, бидејќи првиот меч одигран пред шест дена во Париз им припадна на фудбалерите на Манчестер сити (2:1). ПСЖ во финалето ќе одат доколку забележат победа од два гола, или доколку