притисни ентер »

Новата сезона од Премиерлигата започнува на 9. август, големо дерби на Олд Трафорд уште во првото коло
Новата сезона од Премиерлигата започнува на 9. август, големо дерби на Олд Трафорд уште во првото коло

Новата сезона од Премиерлигата започнува на 9. август, големо дерби на Олд Трафорд уште во првото коло

Премиерлигата го откри распоредот за новата сезона, Ливерпул ќе игра против Норич на отварањето а во првото коло има и дерби пресметка помеѓу Манчестер јунајтед и Челси. Новата сезона во Премиерлигата започнува на 9. август, на Енфилд, Ливерпул ќе го пречека повратникот во елитата Норич. На стартот ќе има и големо дерби, во недела на Олд Трафрод се

Сити новата сезона ја отвора со гостување кај Вест Хем

Сити новата сезона ја отвора со гостување кај Вест Хем

Англискиот фудбалски првак Манчестер Сити новата сезона 2019/2020 ќе ја започне со гостувањето кај Вест Хем Јунајтед, додека второпласираниот Ливерпул на својот „Енфилд“ ќе ги пречека новиот прволигаш Норич Сити. Новата сезона во Премиер лигата започнува во петок на 9-ти август. Распоредот на натпреварите за новата сезона во англиското првенство го

Премиер лига: Големо дерби во првото коло

Премиер лига: Големо дерби во првото коло

Премиер лигата го бајви комплетниот распоред на натпреварите за сезоната 2019/2020. Распоредот се разликува од оној што вчера кружеше по социјалните мрежи. Новата сезона, уште во првото коло ќе донесе дерби пресметка. В недела на 11 август ќе играат Манчестер Јунајтед и Челси. Првенството нема да започне на 10 август, како шт вчера сугерираше фотографијата

Официјално: Ова се дуелите во првото коло од Премиерлигата

Официјално: Ова се дуелите во првото коло од Премиерлигата

Од ЕПЛ и официјално го објавија редоследот на натпреварите за воведното коло од новата сезона која треба да стартува на 9. август, а отвораат европскиот првак и англиски вицепрвак, како и старо-новиот Премиерлигаш. На Островот во текот на вчерашниот ден излезе фотографија на која беше објавен редоследот на натпревари од првото коло во Премиерлигата

Објавен распоред за првото коло од Премиер лигата во сезоната 2019/20

Објавен распоред за првото коло од Премиер лигата во сезоната 2019/20

Во некои англиските медиуми денеска беше објавебн распоредот за првото коло од новата сезона во Премиер лигата.  Новиот шампионат ќе почне на 10 август. Бранителот на трофејот од последните две сезони, тимот на Манчестер сити ќе се сретне со Вулверхемптон на 12 август. Распоред за првата премиерлигашка рунда сезона 2019/20: 10 август: Тотенхем – Норвич

Распоред: Дерби уште во првото коло од Премиер-лигата

Распоред: Дерби уште во првото коло од Премиер-лигата

Манчестер Сити ќе ја стартува одбраната на премиерлигашката титула со гостување во Лондон, против екипата на Вест Хем. Утрово беше обелоденет распоредот за натпреварување за сезоната 2019/2020 во Премир-лигата, која официјално ќе биде отворена на 9 август (петок), со дуелот на „Енфилд“ меѓу Ливерпул и Норвич. Првото коло ќе го донесе и премиерното

Премиер лигата стартува на 9 август, дерби на „Олд Трафорд“ уште во првото коло!

Премиер лигата стартува на 9 август, дерби на „Олд Трафорд“ уште во првото коло!

Една од најквалитетните фудбалски лиги на светот, Премиер лигата и новата сезона ќе ја започне на почетокот на август, откако денес беа откриен распоредот за сезоната 2019/20. Премиерлигашките возбудувања ќе стартуваат на 9 август, а уште во првото коло ќе гледаме фудбалски спектакл, кој ќе се одигра на „Олд Трафорд“ меѓу екипите на Манчестер Јунајтед

Со дербито на „Олд Трафорд“ почнува новата премиерлигашка сезона

Со дербито на „Олд Трафорд“ почнува новата премиерлигашка сезона

Како што и се најавуваше, денеска официјално беа објавени двојките од првото коло за новата натпреварувачка сезона во Премиер лигата. Уште на самиот старт од сезоната 2019/2020 имаме дерби кое што ќе се игра на „Олд Трафорд“ меѓу екипите на Манчестер јунајтед и Челзи. Новата премиерлигашка сезона ќе започне на 9 август 2019 година на „Енфилд“ каде

Познат распоредот за новата сезона во Премиер лигата – дерби веќе во првото коло!

Познат распоредот за новата сезона во Премиер лигата – дерби веќе во првото коло!

На два месеца пред почетокот на новата сезона, објавен е распоредот на натпреварите од англиското првенство. Веќе во првото коло ќе гледаме спектакл, Манчестер Јунајтед против Челси на Олд Трафорд. Вториот круг носи дуел меѓу Манчестер Сити и Тотенхем, а третото меѓу Ливерпул и Арсенал. United vs. Chelsea on the opening weekend of the Premier League

Ќе гледаме спектакл уште на стартот на Премиерлигата

Ќе гледаме спектакл уште на стартот на Премиерлигата

Утринава на официјалните страни на Премиерлигата се појави комплетен распоред за сезоната 2019/20. А уште во првото коло ќе гледаме големо дерби меѓу Манчестер јунајтед и Челси. Уште во првото коло ќе се пресметаат гигантите, а интересни ќе бидат и другите натпревари. Манчестер сити ја почнува одбраната на трофејот со гостување кај Вест Хем. Второто