притисни ентер »

Томовски од следната сезона ќе брани во Бундеслигата
Томовски од следната сезона ќе брани во Бундеслигата

Томовски од следната сезона ќе брани во Бундеслигата

Германската екипа Потсдам денеска соопшти дека потпишала договор со македонскиот репрезентативен голман Мартин Томовски. Томовски се враќа во Германија каде што во минатото го носеше дресот на Лудвигсхафен. „Со нетрпение чекам да заиграм за Постдам во најсилната лига во светот. Сега доаѓам поискусен и подобар отколку што бев претходно кога играв во

Официјално: Голманот на Вардар ќе брани во Германија

Официјално: Голманот на Вардар ќе брани во Германија

Германскиот тим Постам денеска и официјално го потврди трансферот на голманот на Вардар, Мартин Томовски. Со овој трансфер Томовски се враќа во германскиот ракомет каде што претходно бранеше за Лудвигсхафен. „Со нетрпение чекам да заиграм за Постдам во најсилната лига во светот. Сега доаѓам поискусен и подобар отколку што бев претходно кога играв во

Томовски се збогува од Вардар, потпиша за новиот германски прволигаш Потсдам

Томовски се збогува од Вардар, потпиша за новиот германски прволигаш Потсдам

Македонскиот ракометен репрезентативен голман Мартин Томовски  кој до сега ги бранеше боите на РК Вардар 1961 потпиша договор на една година со германскиот ракометен клуб Потсдам. Потсдам од следната сезона ќе настапува во Бундес лигата, моментно на три кола до крајот на втората германска лига е на првата позиција. Томовски ќе има можност повторно

Мартин Томовски го напушта Вардар

Мартин Томовски го напушта Вардар

Голманот на македонската ракометна репрезентација, Мартин Томовски заминува од Вардар и се враќа во Бундеслигата. Портпишал едногодишен договор со Потсдам кој сезонава обезбеди промоција во германската прва лига. За него ова е втора германска авантура после настапите за Фризенхајм 2019-2021, од каде премина во Вардар.

Томовски се збогува од Вардар, потпиша за новиот германски прволигаш

Томовски се збогува од Вардар, потпиша за новиот германски прволигаш

Мартин Томовски на крајот од сезонава ќе го напушти таборот на Вардар и ќе се врати назад во Бундес-лигата, откако македонскиот репрезентативен голман денеска потпиша едногодишен договор со Потсдам. Станува збор за клуб кој успеа да влезе во Првата лига, па Томовски ќе има можност повторно да брани во елитното германско ракометно друштво откако пред

Официјално: Голманот на Вардар ќе брани во Германија

Официјално: Голманот на Вардар ќе брани во Германија

Германскиот тим Постам денеска и официјално го потврди трансферот на голманот на Вардар, Мартин Томовски. Со овој трансфер Томовски се враќа во германскиот ракомет каде што претходно бранеше за Лудвигсхафен. Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓ „Со нетрпение чекам да заиграм за Постдам во најсилната лига во светот. Сега доаѓам поискусен и подобар

Потсдам го потврди трансферот на македонскиот репрезентативец Мартин Томовски

Потсдам го потврди трансферот на македонскиот репрезентативец Мартин Томовски

Мартин Томовски (26) ќе го засили составот на Потсдам во следната натпреварувачка сезона 2024/2025. Македонскиот репрезентативен голман кој до сега ги бранеше боите на РК Вардар 1961 потпиша договор на една година со германскиот ракометен клуб. Ја почна својата кариера во РК Металург со кој исто така настапуваше во ЕХФ Лигата на шампионите. Во летото

Томовски се враќа во бундеслигашката конкуренција

Томовски се враќа во бундеслигашката конкуренција

Македонскиот ракометен репрезентативен голман, Мартин Томовски го напуште скопски Вардар и во новата сезона ќе застане на голот на новиот германски бундеслигаш Потсдам. Томовски потпиша едногодишен договор со германскиот клуб . Потсдам од следната сезона ќе настапува во Бундес лигата. На три кола до крајот на сезоната во втората германска лига Потсдам

Томовски се враќа во силната Буднеслига

Томовски се враќа во силната Буднеслига

Македонскиот ракометен репрезентативец Мартин Томовски, по завршувањето на обврските во актуелната сезона во редовите на Вардар, се сели во силната Бундеслига. Тој ќе го облече дресот на Потсдам, кој оваа сезона обезбеди промоција во најсилната ракометна лига и воедно ќе се обиде да избори опстанок во елитата. Томовски во Потсдам доаѓа како замена