притисни ентер »

Месечен хороскоп за август 2020 година
Месечен хороскоп за август 2020 година

Месечен хороскоп за август 2020 година

ОВЕН Работа – Среќата на работа нема да ве напушти ниту во август, бидејќи планетата Јупитер, од полето на вашата работа ви донесува поволни околности, а стимулативната енергија на сонцето и Лавот, ќе ве прави многу активни и креативни. Новиот производ, проект, реклама, опрема или страна ќе биди она што најмногу ќе ве преокупира во првите две недели

Зошто монотонија? Вратете ја страста во емотивната врска

Зошто монотонија? Вратете ја страста во емотивната врска

Независно колку страст имало помеѓу партнерите на почетокот на врската, доколку нема промени и возбуда – врската станува монотона и здодевна. Истите места за излегување, старите филмови, познатите дестинации за одмор … Секојдневната поза во сексот, црвеното вино со вечерата, постојаните теми и бескрајно здодевните разговори за нив. Тоа е монотонија

Месечен хороскоп за Август 2020

Месечен хороскоп за Август 2020

ИЗВОР Скопје24 | август 1, 2020 Oвен Овните имаат природни вештини за лидерство и тие сега ќе излезат на виделина благодарение на позицијата на Меркур. Пожарот во вас ќе се запали, и така сигурно нема да одложувате со работата. Исто така, август може да донесе промоција и пофалби, и благодарение на вашиот напор, ќе почнете да ги гледате придобивките

Дневен хороскоп: Рибите да ги сменат лошите навики, добри вести за Вагата од партнерот

Дневен хороскоп: Рибите да ги сменат лошите навики, добри вести за Вагата од партнерот

ОВЕН Пробајте работите да ги гледате од некоја ведра страна. Проблемите кои ве мачат на работа не се нерешливи. Важно ви е на љубовниот план да бидете искрени со саканата личност и да покажете чувства. Можна е главоболка. БИК Максимално сте фокусирани на работата која сега ви е приоритет. Подготвени сте да решите некои важни работи денеска.: Ви се

Дневен хороскоп (1 август 2020)

Дневен хороскоп (1 август 2020)

ОВЕН Пробајте работите да ги гледате од некоја ведра страна. Проблемите кои ве мачат на работа не се нерешливи. Важно ви е на љубовниот план да бидете искрени со саканата личност и да покажете чувства. Можна е главоболка. БИК Максимално сте фокусирани на работата која сега ви е приоритет. Подготвени сте да решите некои важни работи денеска.: Ви се

Дневен хороскоп за 1-ви август!

Дневен хороскоп за 1-ви август!

Лав 23.7-22.8. Љубов За љубовните прашања ќе треба да го послушате ставот на вашиот партнер. Моментално е чувствителен , но добронамерен. Кариера денеска ќе немате реален однос кон себеси. Ќе замислувате дека вашето влијание е поголемо , отколку што е во стварноста. Здравје и совет Не ја критикувајте саканата личност. Девица 23.8.-23.9. Љубов Ниту

Месечен хороскоп за август 2020 година

Месечен хороскоп за август 2020 година

Oвен Овните имаат природни вештини за лидерство и тие сега ќе излезат на виделина благодарение на позицијата на Меркур. Пожарот во вас ќе се запали, и така сигурно нема да одложувате со работата. Исто така, август може да донесе промоција и пофалби, и благодарение на вашиот напор, ќе почнете да ги гледате придобивките. Сепак, внимавајте на успехот

Дневен хороскоп: Што да очекувате од стартот на месецот?

Дневен хороскоп: Што да очекувате од стартот на месецот?

Дневен хороскоп за сабота, 1. август 2002 година. Лав Љубов Некои ќе размислуваат за промени во односот со саканата личност , но подобро е ништо да не заклучуваат или да одлучуваат. Кариера Сега ви е веќе сосема јасно дека не ги држите сите конци во свои раце , но тоа не ве загрижува колку прашањето до кога ова ќе трае. Здравје и совет Бидете пореални

Дневен Хороскоп

Дневен Хороскоп

ОВЕН Можно е денес да бидете под голем притисок и да не ви биде лесно сите задачи да ги извршите како што треба. Ве очекуваат недоразбирања со саканата личност. Денот е поповолен и со помала тензија доколку не сте во врска. Можна е главоболка. БИК Можно е да се загрижите за својата иднина и да не ви биде лесно да донесете некои важни деловни одлуки

Дневен хороскоп за 1. август 2020 година

Дневен хороскоп за 1. август 2020 година

Лав 23.7-22.8. Љубов Некои ќе размислуваат за промени во односот со саканата личност , но подобро е ништо да не заклучуваат или да одлучуваат. Кариера Сега ви е веќе сосема јасно дека не ги држите сите конци во свои раце , но тоа не ве загрижува колку прашањето до кога ова ќе трае. Здравје и совет Бидете пореални. Девица 23.8.-23.9. Љубов Некои ќе