притисни ентер »

Огромен гуштер ги преплаши купувачите во продавница
Огромен гуштер ги преплаши купувачите во продавница

Огромен гуштер ги преплаши купувачите во продавница

Невообичаена глетка е снимена во продавница во Банкок. Огромен гуштер за кој се претпоставува дека е од видот комодо змеј е забележан како се качува на полица во продавницата. View this post on Instagram A post shared by CBS News (@cbsnews) Додека неспретно се качуваше, гуштерот ги туркаше производите од рафтот. Не е познато како рептилот успеал да

Огромен гуштер ги преплаши купувачите во продавница

Огромен гуштер ги преплаши купувачите во продавница

Невообичаена глетка е снимена во продавница во Банкок. Огромен гуштер за кој се претпоставува дека е од видот комодо змеј е забележан како се качува на полица во продавницата. View this post on Instagram A post shared by CBS News (@cbsnews) Додека неспретно се качуваше, гуштерот ги туркаше производите од рафтот. Не е познато како рептилот успеал да

Кога виделе што им се качува по рафтовите…

Кога виделе што им се качува по рафтовите…

Во супермаркетите може да се види сè и сешто, но мора да признаеме дека гуштер долг два метра не е баш секојдневна појава. Продавач во еден супермаркет во Тајланд повикал полиција затоа што во неговиот маркет влегол голем гуштер. Се верува дека тој огладнел па затоа и влегол во маркетот, бидејќи времето во регионот со месеци е суво и со многу малку

Моментот кога комодо змеј ќе влезе во продавница по млеко

Моментот кога комодо змеј ќе влезе во продавница по млеко

Несекојдневна глетка снимена во една продавница во Бангкок. Огромен гуштер кој припаѓа на видот комодо змеј забележан е во една продавница како се качува на еден од рафтовите за храна. Не е познато како гуштерот влегол во продавницата. „Само сакаше да си купи млеко“, се пошегува еден корисник на Instagram. View this post on Instagram A post shared

Гуштери од скоро 2 метри во продавницата во Тајланд – вработените и клиентите се криле зад касата, додека животните пустошеле

Гуштери од скоро 2 метри во продавницата во Тајланд – вработените и клиентите се криле зад касата, додека животните пустошеле

Гуштери од скоро 2 метри во продавницата во Тајланд.  Гуштерите ползеле по полиците барајќи храна, а клиентите кои се нашле во маркетот воопшто не биле воодушевени, па почнале да викаат од страв и неверување. Нарумпа Тангсин, кој ја снимил неверојатната сцена, вели дека не смеел да им приоѓа на влекачите затоа што можат да бидат опасни доколку се налутат

Гуштер двометраш упаднал во маркет во Бангкок/ВИДЕО

Гуштер двометраш упаднал во маркет во Бангкок/ВИДЕО

Несекојдневна глетка е снимена во продавница во Бангкок. Огромен гуштер, за кој се чини дека припаѓа на видот „комодо“, влегол во маркетот и почнал да се качува по една од полиците. Гуштерот, долг скоро 2 метри, „се прикрадел“ во продавницата од блискиот канал веројатно во потрага по храна. Видео кое кружи по социјалните мрежи покажува гуштер како

ХИТ ВИДЕО: Гуштер од два метри влезе во продавница во Тајланд – купувачите врескаа, а потоа животното почна да се качува по рафтовите

ХИТ ВИДЕО: Гуштер од два метри влезе во продавница во Тајланд – купувачите врескаа, а потоа животното почна да се качува по рафтовите

ИЗВОР Скопје24 | април 8, 2021 Жителите на Тајланд деновиве беа сведоци на една навистина несекојдневна случка, што наликува на научно фантастичен филм со примеси на хорор елементи. Имено рептил сличен на гуштер со големина од 2 метри влегол во продавница во Тајланд, најверојатно во потрага по храна и предизвикал вистинска возбуда. Застрашувачки гуштер

Застрашувачка снимка: Џиновски гуштер влегол во супермаркет и оставил пустош зад себе!

Застрашувачка снимка: Џиновски гуштер влегол во супермаркет и оставил пустош зад себе!

Џиновски гуштер од речиси два метри влегол во супермаркетот „7 Eleven“ во Тајланд и одлучил да направи пустош, буткајќи ги производите од полиците. Споделено од страна на тајландската туристичка агенција „Mundo Nomada“, видеото прикажува како азискиот гуштер конечно одмара на горната полица од супермаркетот и ја набљудува околината. Овие гуштери живеат

ВИДЕО | Гуштери долги 2 метри окупирале маркет: Купувачите не смееле да пријдат додека влекачите грабале храна од полиците!

ВИДЕО | Гуштери долги 2 метри окупирале маркет: Купувачите не смееле да пријдат додека влекачите грабале храна од полиците!

Во супермаркетите може да се видат секакви сцени, но не се секојдневни гуштери те од речиси 2 метри кои започнаа да се качуваат по полиците во продавницата во тајланскиот Након Патом. Тие се качувале по полиците барајќи храна, а клиентите воопшто не биле воодушевени, по што врескале и бегале од страв и неверување. Нарумпа Тангсин , кој ја снимил неверојатната